Strona główna Wiadomości

KNP i Fałowski: Wybory w Sączu zostały sfałszowane

falowski
Kazimierz Fałowski, niedawny kandydat na prezydenta Nowego Sącza. Fot. JM / Twój Sącz

Zarząd nowosądeckiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy wraz z jego niedawnym kandydatem na prezydenta miasta Kazimierzem Fałowskim wydali właśnie oświadczenie, w którym piszą m.in., że „wynik wyborczy Komitetu Wyborczego Nowej Prawicy w wyborach do Rady Miasta Nowego Sącza został sfałszowany”.

W oświadczeniu podpisanym m.in. przez Andrzeja Pacieja, prezesa sądeckiego oddziału KNP oraz Kazimierza Fałowskiego czytamy m.in. że „chaos powyborczy” w Polsce ma prawdopodobnie na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od narastającego długu publicznego oraz zniechęcić do udziału w przyszłych wyborach „odbudowujących się elektoratów reprezentujących polski interes państwowy (Nowa Prawica, Ruch Narodowy)„.

W dalszej części oświadczenia czytamy: Mamy podstawy uważać, że wynik wyborczy Komitetu Wyborczego Nowej Prawicy w wyborach do Rady Miasta Nowego Sącza został sfałszowany, w skutek czego nie przekroczył on progu 5%. Część naszych kandydatów już złożyła, a następni zamierzają zgłosić, protesty wyborcze w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu.

KNP i Fałowski (który w wyborach na prezydenta Nowego Sącza zdobył 16 listopada ostatni, piąty wynik – otrzymał 2 319 głosów czyli niewiele ponad 7 %), oświadczyli także, że w związku z drugą turą wyborów w mieście nie będą się „mieszać w cudze sprawy„.

Każdy powinien zadecydować wg własnego przekonania. Zainscenizowane dla potrzeb wyborczych zasadnicze różnice między – początkowo bezpartyjnymi kandydatami kończą się jak widać wesołym POPiS-owym oberkiem zbójnickim – kończy swoje oświadczenie sądecki Kongres Nowej Prawicy.

W wyborach do Rady Miasta Nowego Sącza w dniu 16 listopada kandydaci Komitetu Wyborczego Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke nie zdobyli żadnego mandatu. Uzyskali siódmy w kolejności wynik (na osiem startujących komitetów wyborczych). Spośród oddanych 30 982 ważnych głosów zdobyli poparcie 1 524 osób – nieznacznie poniżej 5 %

(z)

Reklama