Strona główna Kultura i imprezy

Sezon imprez plenerowych tuż, tuż. Kogo zobaczymy tego lata?

juewenalia PWSZ 2017 Nowy Sącz20 maja koncertem z okazji Juwenaliów PWSZ na Starej Sandecji rozpocznie się sezon imprez plenerowych w mieście. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się tej wiosny i lata?

Imprezy dla studentów w ramach tegorocznych Juwenaliów rozpoczną się już 18 maja ale dostępny dla wszystkich koncert plenerowy zaplanowano w sobotę 20 maja. Studencka młodzież wybrała sobie do zabawy zespoły: Gorzko Słodki Smak (rap), Maniek & Bartez (rap z Nowego Sącza), Kapela Ciupaga (folk z Łącka) oraz Zeus (właśc. Kamil Rutkowski, raper z Łodzi). Juwenalia na Facebook`u

26 maja na rynku w Starym Sączu zagrają Bracia. Piotr i Wojciech Cugowscy wystąpią z zespołem z okazji Małopolskiego Dnia Samorządowca. Supportować będzie ich tarnowski The Seeds. Więcej na stronie starosądeckiego urzędu.

27 maja w nowosądeckim Parku Strzeleckim zapowiadany jest koncert zespołu Golden Life oraz kabaretu OT.TO w ramach imprezy Atmasfera.

24 czerwca na rynku zaśpiewa Kasia Kowalska. popularna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów pojawi się na koncercie inaugurującym doroczną akcję Bezpieczne wakacje.

Doroczne Imieniny Miasta odbędą się 8 i 9 lipca. Koncerty zamiast w parku Strzeleckim mają odbyć się na rynku. Pierwszego dnia gwiazdami będą Ewelina Lisowska oraz Pectus. Zobaczymy także miejscowe grupy, m.in. Tomasz Wolak Rock Band i No Brothers.

9 lipca możemy się spodziewać wielkiego koncertu z okazji 725 rocznicy lokacji Nowego Sącza. Występ owiany jest tajemnicą. Wiadomo tylko, że zobaczymy i usłyszymy artystów związanych z miastem, m.in. Majkę Jeżowską.

Według naszych nieoficjalnych informacji w sierpniu, na kolejnej edycji Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki Małopolska Karpaty OFFer, jedną z głównych atrakcji ma być występ Justyny Steczkowskiej i Orkiestry Cygańskiej.

Na koniec wakacji (31 sierpnia – 2 września) największa plenerowa muzyczna impreza w regionie – Pannonica Folk Festival w Barcicach koło Starego Sącza. W trakcie 5. edycji „bałkańskiego” festiwalu wystąpią m.in. Kapela ze Wsi Warszawa (PL), Söndörgő (HU), Shantel & Bucovina Club Orkestar (Planet Paprika/D/RO) i Terrafolk feat. Emilio Castielo & Godalkanje (SLO). Wszystko o Festiwalu Pannonica na jego stronie internetowej.

(iw)

Reklama