Strona główna Wiadomości

Kolejne utrudnienia w ruchu: Od 16 lipca zamknięte skrzyżowanie “pod zamkiem”

Nowy Sącz skrzyżowanie pod zamkiem zamknięte na czas przebudowy
Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W poniedziałek 16 lipca zostaje zamknięte skrzyżowanie ulic Bulwar Narwiku – Tarnowska – Piotra Skargi – Legionów. Do końca sierpnia ma powstać w tym miejscu rondo. To kolejne utrudnienie dla kierowców w związku z przebudową układu komunikacyjnego w tym rejonie i budową nowego mostu na Dunajcu.

Wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie “pod zamkiem” oraz odcinki ulic: Tarnowskiej (na wysokości ul. Paderewskiego) i Piotra Skargi (od skrzyżowania z Bożniczą). Ponadto na ul. Kraszewskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, na odcinku od ul. Szkolnej do ul.Lwowskiej.

– Ruch pieszych przez przebudowywane skrzyżowanie będzie dozwolony i wydzielony bezpiecznymi przejściami – informuje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Zalecany dojazd do centrum od strony Krakowa to ul. Wincentego Witosa, Barska i Lwowska. Objazd do Bulwaru Narwiku prowadzi ulicami: Tarnowską, Witosa, Pieczkowskiego, Prażmowskiego, Kilińskiego.Na czas budowy ronda “pod zamkiem”, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu zmienia trasy niektórych linii oraz wyznacza przystanki tymczasowe.

Autobusy, które kursowały do tej pory przez przebudowane skrzyżowanie, będą teraz jeździć począwszy od ulicy Matejki przez most na ul. Lwowskiej, Kochanowskiego do Paderewskiego. W przeciwnym kierunku:  z ulicy Paderewskiego przez Na Rurach, Kraszewskiego do ul. Lwowskiej w kierunku Rynku.

Przystanki tymczasowe:

  • Kochanowskiego za skrzyżowaniem z ul. Kołłątaja na wysokości „Ogródka Jordanowskiego”
  • Na Rurach w pobliżu skrzyżowania z Paderewskiego jadąc w kierunku Kraszewskiego
  • Kraszewskiego pomiędzy skrzyżowaniami z Na Rurach i Szkolnej w kierunku ul. Lwowskiej
  • Matejki na wysokości parkingu „Maślanego rynku” w kierunku ul. Lwowskiej (dla pasażerów udających się w kierunku rynku)
Grafika: MPK Nowy Sącz

Szczegóły zmian kursowania poszczególnych linii można znaleźć na stronie internetowej MPK

Budowa ronda to część zadania „przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28”. W jego ramach powstaje nowy most na Dunajcu, z czterema pasami ruchu o szerokości 3,5 m każdy.

Na lewym brzegu zbudowane zostanie rondo w miejscu skrzyżowania ul. Krakowskiej i ul. Legionów z ul. Starowiejską i ul. Dunajcową. – Jego zamknięcie dla ruchu nastąpi pod koniec sierpnia – w celu wykonania robót nawierzchniowych oraz brukarskich – informuje Miejski Zarząd Dróg.

Przetarg na wykonawstwo inwestycji wygrał Banimex z Będzina, oferując najniższą cenę – 76 mln 457 tys. zł. Prace są finansowane w większości z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Zakończenie całej inwestycji zapowiadane jest na koniec 2018 roku.

(JO)