Strona główna Twoje miasto

Koncert dla Tomka

To koncert nie tylko dla Tomka, to koncert dla nas wszystkich, żebyśmy pamiętali o sobie nawzajem. Czasem tak jest, że kiedy spadamy ze szczytów potrzebujemy pomocy innych – tymi słowami charytatywny Koncert dla Tomka rozpoczął Roman Kołakowski, twórca Teatru Piosenki, którego artyści przygotowali na sądeckim Rynku koncert pn. „Mistrzowie Ballady: Stachura, Cohen, Dylan”.

W przerwach odbywały się licytacje obrazów znanych artystów, autorstwa MGR MORSA, które powstały podczas niedawnego koncertu z okazji Imienin Miasta „Galeria Sandecjana”. W ten sposób udało się uzyskać aż 10 400 zł! Dodatkowo trwała akcja sprzedaży cegiełek, z której całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Tomka Brzeskiego. Wydarzenie poprowadziła Małgorzata Grybel, kierownik Kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz Nowego Sącza, którzy czynnie włączyli się w licytację obrazów MGR MORSA. Wśród nich: sekretarz miasta Edyta Brongiel, przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor oraz zastępca dyrektora Tomasz Michałowski. Warto podkreślić, że wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Cisoń i radni miejscy: Mieczysław Gwiżdż oraz Konstanty Legutko, wylicytowali obrazy w imieniu całej Rady Miasta Nowego Sącza.

Także sądeczanie pokazali wielkie serca i aktywnie włączyli się w licytację obrazów z portretami znanych artystów. Dzieła te powstały podczas podczas koncertu „Galeria Sandecjana” odbywającego się w ramach obchodów Imienin Miasta. Dlatego też na scenie podczas licytacji nie mogło zabraknąć autora portretów MGR MORSA, czyli Mariusza Brodowskiego. Dodatkowo podczas całego wydarzenia trwała sprzedaż cegiełek i kubków, z której całkowity dochód również zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Tomka Brzeskiego.

Podczas koncertu nie brakowało miłych i wzruszających akcentów. Wśród uczestników wydarzenia pojawili się przyjaciele ze Starej Lubovli, do których również dotarła informacja o akcji na rzecz Tomka Brzeskiego. Władze partnerskiego miasta na Słowacji reprezentowała Marta Hanečáková, dyrektor Centrum voľného času w Starej Lubovli.

Szczególna chwila czekała jednak na wszystkich podczas finałowego występu Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego. Artyści dziękując sądeczanom za udział w tym wyjątkowym wieczorze zaśpiewali legendarną balladę Leonarda Cohena „Hallelujah”. W tym momencie na scenie pojawili się nie tylko uczestnicy licytacji, ale również rodzina Tomka Brzeskiego wraz z żoną Agnieszką!

Władze miasta dziękują sponsorom, którzy włączyli się w organizację i przebieg Koncertu dla Tomka, a w szczególności firmom: Agata MEBLE, Konspol, PRO-LOG, NEWAG, Ford WIKAR i firmie Wiśniowski.

tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl