Strona główna Wiadomości

Koniec objazdów na ulicy Zielonej. Przejazd pod wiaduktem kolejowym poszerzony

Reklama

Fot. PKP PLK

Od wtorku znów jest możliwy przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Zielonej. 10 dni temu prace przy modernizacji wiaduktu zakończyły PKP Polskie Linie Kolejowe, teraz przejazd pod wiaduktem przywrócili drogowcy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu poinformowało, że od 1 października na swoje trasy wracają – kursujące przez kilka miesięcy objazdami – autobusy linii 3, 11, 12, 13, 17, 24, 43, 47, 49.

Z przywrócenia ruchu pomiędzy ul. Kolejową i Zieloną zadowoleni powinni być kierowcy, którzy musieli korzystać z objazdów, często stojąc w korkach, tworzących się szczególnie na ul. 29 Listopada oraz Węgierskiej.

Od maja br. kolejarze wykonali m.in. nowe przęsła wiaduktu oraz zmodernizowali torowisko. Przejazd pod wiaduktem został poszerzony, powstały też chodniki dla pieszych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na razie nie obniżono odcinka jezdni i nie zwiększono prześwitu pomiędzy ulicą a przęsłami. PKP PLK tłumaczą to zaplanowaną na lata 2021 – 2022 budową drugiego wiaduktu nad zbiegiem ulic Kolejowej i Zielonej (linia do Chabówki). Dopiero wtedy nastąpi przebudowa układu komunikacyjnego w tym rejonie a poziom jezdni zostanie obniżony, aby ułatwić przejazd pod tymi dwoma obiektami.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu to część prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP – Polskie Linie Kolejowe na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Przebudowano już wąski, 100-letni wiadukt w Ptaszkowej – teraz jest on trzykrotnie szerszy. Również przebudowane są wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej. PLK kontynuują również prace na torach, na odcinku Grybów – Kamionka Wielka.

(JO)