Strona główna Wiadomości

Koniec z parkowaniem (w dni powszednie) wzdłuż ul. Długosza. Lewoskręt w Młyńską znów wkrótce dozwolony

Nowy Sącz parkowanie wzdłuż ulicy Długosza
Wkrótce na lewym pasie ulicy Długosza będzie można parkować tylko w soboty, niedziele i święta. Fot. TK / Twój Sącz

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu w najbliższych tygodniach zabroni parkowania w dni powszednie wzdłuż ulicy Długosza na wysokości Plant. Zlikwidowany zostanie również, wprowadzony niespełna dwa lata temu, zakaz skrętu w lewo z ul. Długosza w ul. Młyńską.

Obecnie przy jednokierunkowej części ul. Długosza można parkować na lewym pasie, z wyjątkiem godzin komunikacyjnego szczytu – od 6:00 do 8:00 oraz od 15:00 do 17:00. Wkrótce pod znakami zatrzymywania się na tym odcinku pozostanie jedynie tabliczka „nie dotyczy sobót, niedziel oraz świąt”. Oznacza to, że w dni powszednie znikną bodaj ostatnie, bezpłatne miejsca postojowe w centrum miasta (ulica Długosza nie jest objęta strefą płatnego parkowania).

Według MZD taka zmiana poprawi płynność ruchu na odcinku ul. Długosza między ulicami Mickiewicza i Konarskiego oraz ułatwi przejazd autobusom miejskiej komunikacji. –  Powodem zmian są również przygotowania do korekt organizacji ruchu wprowadzanych w związku ze zbliżającym się remontem ul.Długosza na odcinku od ul.Nawojowskiej do ul.Mickiewicza – dodaje Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Ponadto MZD wycofuje się z decyzji (sprzed niespełna dwóch lat) ustawienia zakazu skrętu w lewo z ul. Długosza w ul. Młyńską (m.in. pod szpital). Tłumaczono to wówczas tworzącymi się zatorami na Długosza oraz potrzebą ograniczenia ruchu na ul. Młyńskiej, ale decyzja ta była powszechnie krytykowana. Teraz MZD tak tłumaczy likwidację znaku zakazu skrętu w lewo:

W związku z likwidacją parkingu przy budynku KRUS poprawiła się znacznie przejezdność ul.Młyńskiej ( został powiększony przekrój ulicy). Obserwując zachowania kierowców, oraz analizując ruch drogowy na przedmiotowym odcinku, jak również po rozmowach z kierowcami oraz przewoźnikami taxi oraz przedstawicielami policji, jak również w związku z ułatwieniem dojazdu do wykonanego parkingu przy ul.Bulwar Narwiku celowym jest dokonanie weryfikacji istniejącego oznakowania pionowego poprzez likwidację zakazu skrętu z ul.Długosza w ul.Młyńską.

Zakaz skrętu w lewo z Długosza w Młyńską to jeden z częściej lekceważonych przez kierowców znaków w mieście. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

(JO)