Strona główna Twoje miasto

Konsultacje w sprawie połączenia DK 87 z DW 969

Konsultacje w sprawie połączenia DK 87 z DW 969

Mieszkańcy i przedsiębiorcy z  Nowego Sącza i okolic przybyli w piątkowe popołudnie do sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, gdzie odbyło się spotkanie konsultacyjne w  sprawie koncepcji połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969 wraz z budową mostu na Dunajcu.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Artur Bochenek. – Witam państwa bardzo serdecznie na spotkaniu dotyczącym tak naprawdę odkorkowania naszego miasta – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Mam nadzieję, że ta inwestycja zostanie poprowadzona bez przeszkód. Jednak chce podkreślić, że również przy tej inwestycji najważniejsze dla mnie będzie dobro mieszkańców.

Dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba przedstawiła zebranym gościom szczegóły przebiegu drogi od ul. Węgierskiej na wysokości ul. Piramowicza w kierunku rzeki Dunajec.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Na początku prezes firmy EKKOM Janusz Bohatkiewicz, zajmującej się projektowaniem łącznika, przedstawił mieszkańcom i przedsiębiorcom planowane przebiegi trasy.

Tego typu prezentację zawsze wywołują dużo emocji – podkreślił Janusz Bohatkiewicz. – Chciałbym, żebyśmy bardzo spokojnie podeszli to tej dyskusji. Przypominam, że jest to na razie koncepcja, która cały czas jest tworzona. Chodzi o to, żeby pokazać państwu z bardzo dużą dokładnością jak ma przebiegać proponowany przez nas wariant C.

Później odbyła się dyskusja na temat przebiegu planowanej trasy i rozwiązań konstrukcyjnych w obecności projektantów. Pytania mieszkańców dotyczyły przede wszystkim połączenia łącznika z ulicą Węgierską i Piramowicza. Uczestnicy spotkania zwracali również uwagę na konieczność wyprowadzenia ruchu samochodów z osiedli mieszkaniowych i odciążenie ulicy Węgierskiej. W sali ratuszowej pojawili się także mieszkańcy posesji, bezpośrednio obok których będzie przebiegała nowa droga.

Na pytania mieszkańców odpowiadali indywidualnie dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki oraz pracownicy firmy EKKOM.

Na koniec spotkania mieszkańcy otrzymali ankiety, za pomocą których mogą kierować swoje uwagi do proponowanego wariantu. Ankiety będzie można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców.

Przypomnijmy, że 27 lipca 2018 r. zawarta została umowa, dotycząca przygotowania zadania inwestycyjnego pn.: „Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy połączenia DK 87 w Nowym Sączu z DW 969 wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach”, na podstawie której miasto Nowy Sącz partycypuje w kosztach tego zadania.

W spotkaniu uczestniczyli również: wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, przedstawiciel gminy Podegrodzie Tadeusz Krawczyk, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Robert Górecki, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Wojciech Błażusiak, przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S. A oraz radni miasta Nowego Sącza: Jakub Prokopowicz, Krzysztof Ziaja, Leszek Zegzda oraz Grzegorz Ledziński.

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza