Strona główna Wiadomości

Korekta rozkładu jazdy. Od 10 czerwca więcej połączeń Nowy Sącz – Rytro. Od 1 lipca “Dolina Popradu” z Krynicy do Krakowa

Reklama

W niedzielę 10 czerwca wchodzi w życie korekta w rozkładzie jazdy pociągów. Poniżej najważniejsze zmiany dotyczące mieszkańców regionu oraz rozkład jazdy pociągów odjeżdżających ze stacji Nowy Sącz.

Dwanaście pociągów, kursujących wahadłowo od kilku tygodni między Nowym Sączem a Starym Sączem, wydłuży swój bieg do Rytra. To efekt podjętych niedawno działań samorządowców „w związku z trudną sytuacją komunikacyjną w Nowym Sączu i okolicach, spowodowaną zamknięciem mostu heleńskiego”.

Przejazdy – na razie tylko do 8 grudnia -dofinansowano łączną kwotą ponad 900 tys zł, z czego 470 tys. zł dokłada samorząd województwa. Po 180 tys zł na połączenia wyłożył Nowy Sącz i Stary Sącz a pozostałą kwotę Powiat Nowosądecki, Rytro, Podegrodzie i Łącko.

Natomiast od 1 lipca rozpocznie kursowanie nowa para pociągów Kolei Małopolskich (o nazwie „Dolina Popradu”) relacji Kraków – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój – Nowy Sącz – Kraków. Pociąg przyspieszony (będzie kursował na razie tylko do końca sierpnia) wyjedzie z Krakowa o godz. 8:18 i dotrze do Nowego Sącza po niespełna trzech godzinach (11:24) a do Krynicy o 12:57. “Dolina Popradu” z Krynicy wyjeżdżać będzie o godz. 14:48 a z Nowego Sącza o 16:30 aby do Krakowa Głównego dotrzeć o 19:53.

Poniżej odjazdy ze stacji Nowy Sącz (rozkład ważny od 10 czerwca do 1 grudnia 2018). Szczegółowych informacji o rozkładzie jazdy pociągów najlepiej szukać na stronie portalpasazera.pl

pociągi Nowy Sącz Rytro