Strona główna Wiadomości

Lampka nocna – mała zmiana, wielki efekt. Jak dobrać lampkę nocną do sypialni? [MATERIAŁ PROMOCYJNY]

Eurofirany lampka nocna
Lampka nocna – mała zmiana, wielki efekt. Jak dobrać lampkę nocną do sypialni?

W sypialni rzadko używamy górnego oświetlenia. Nawet jeśli takowe posiadamy, raczej korzystamy z lampek nocnych. Podpowiadamy, jak prawidłowo dobrać lampkę nocną do sypialni.

Sypialnia małżeńska

Oświetlenie takiej sypialni to nie lada wyzwanie. Może się przecież zdarzyć tak, że jedna osoba ma chęć poczytać przed snem i potrzebuje dobrego oświetlenia, gdy druga marzy o śnie i ciemności. Nie trzeba od razu sięgać po parawan, wystarczy tak dobrać światło, by zaspokoić potrzeby obojga małżonków. Niezależnie do tego, czy zdecydujemy się na lampki nocne stojące na stoliku, czy wiszące nad łóżkiem, powinny być tak ustawione, by oświetlać jedynie jego połowę. Ponadto trzeb zadbać, by nie świeciły bezpośrednio w oczy, zarówno osobie, która z nich korzysta, jak i tej, która próbuje zasnąć. Właśnie dlatego mówi się, że najlepsze lampki nocne to te klasyczne z abażurem, który miękko rozprasza światło. Jednak to nie jedyna opcja. Można skorzystać też z lampek z regulowanym ramieniem. Dzięki nim można regulować kierunek padania światła.

Lampki nocne wiszące

To rozwiązanie optymalne, jeśli lubimy sobie poczytać przed snem. Lampka wisząca mniej więcej metr nad łóżkiem dokładnie oświetli książkę, jednocześnie nie oświetlając drugiej połowy materaca. Ponadto warto zauważyć, że lampka wisząca pozwala przyjąć pozycję półsiedzącą bez konieczności odwracania się w stronę źródła światła. W ten sposób czyta się wygodniej, kręgosłup mniej się męczy, oczy także lepiej pracują.
Lampka wisząca nad łóżkiem może być skierowana żarówką w dół lub w górę. W pierwszym przypadku można sięgnąć po proste w formie nowoczesne lampy pasujące do surowych w wystroju wnętrz, w drugim – wybrać lampki bogato zdobione kryształami idealnie wpasowujące się w styl glamour – podpowiada Joanna Dziedzic-Czulak, blogerka i dekoratorka marki Eurofirany.

Lampki nocne do sypialni – ile ustawić

Przekonanie, że w sypialni wystarczy jedna lampka na jedną osobę, jest błędne. Lampki nocne mogą pełnić różne funkcje i dlatego nie powinniśmy się ograniczać do małej lampki stawianej na nocnym stoliku. Taka lampka, najlepiej z ciemnym abażurem, przyda się niewątpliwie do stworzenia nastrojowej, sennej atmosfery, ale czytać przy niej ciężko. Do czytania powinniśmy mieć inną lampę stojącą lub wiszącą. Jeśli w sypialni jest telewizor, w niedużej odległości od niego warto ustawić małą lampkę emitującą miękkie rozproszone światło. A tak poza tym – w sypialni możemy mieć tyle lampek, ile chcemy. To dobre miejsce na założenie kolekcji nocnych lampek.

Lampka do sypialni – staromodna czy nowoczesna?

Lampka nocna powinna być wizualnie dopasowana do wystroju sypialni (Zobacz: Najmodniejsze lampy do mieszkania). W nowoczesnych, ascetycznych wnętrzach lepiej sprawdzają się proste lampki, stylem nawiązujące do lampek biurkowych. W tradycyjnych sypialniach można pokusić się o lampy z abażurem lub kryształkami. Jednak warto czasem spróbować przełamać schematy. Lampka w stylu glamour, z dużą liczbą migoczących kryształków, ustawiona w nowoczesnej sypialni będzie bardzo ciekawą jej ozdobą.
Lampka do sypialni – staromodna czy nowoczesna

Obudź się na wiosnę

Wiosna to dobra pora, by wpuścić do sypialni trochę słońca. Można to zrobić na wiele sposobów: zmieniając zasłonki, firanki, ustawiając nowe kwiaty na parapecie i… zmieniając lampkę nocną. Warto poszukać lampki z abażurem w wiosennych kolorach lub z postawą dekorowaną w wiosenne motywy.
Eurofirany to działająca na polskim rynku firma z dwudziestoośmioletnią tradycją i doświadczeniem. Oferuje szyte na wymiar oraz gotowe firany, zasłony i rolety, a także koce, ręczniki, obrusy, poszewki i artykuły do dekoracji wnętrz. Prowadzi sprzedaż w kilkudziesięciu salonach stacjonarnych w całej Polsce oraz sklepie firmowym eurofirany.com.pl. W sklepie online i wybranych salonach istnieje możliwość płatności w ratach za zakupy.
(materiał promocyjny)
Reklama