Strona główna Twoje miasto

Laureaci konkursu na najlepszego kierowcę MPK

Jest uprzejmy, uczynny i punktualny. Janusz Przychocki został zwycięzcą konkursu na najlepszego kierowcę nowosądeckiej komunikacji miejskiej. Wręczenie nagród odbyło się w ratuszu 11 października. Konkurs organizowany jest pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Prezydent Ryszard Nowak witając gości podkreślił, że to kierowcy decydują w głównej mierze o postrzeganiu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Przez pryzmat kierowcy oceniana jest praca przedsiębiorstwa, bo wy macie bezpośredni kontakt z klientami, z mieszkańcami, z tymi, którzy autobusami jeżdżą. Wysoka ocena kierowców świadczy o tym, że leży wam na sercu zarówno dobro firmy, jak i tych, którzy w niej pracują. Chcemy, żeby takich jak wy było jak najwięcej, bo im wyższa jakość świadczonych usług, tym więcej potencjalnych klientów  – zauważył  Ryszard Nowak.

Prezydent podkreślił także, że komunikacja zbiorowa jest dobrą alternatywą dla  transportu prywatnego, który powoduje coraz więcej trudności komunikacyjnych i zanieczyszczenie powietrza. – Od nas będzie zależało, jak zachęcimy mieszkańców do korzystania z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego częściej albo na stałe – przekonywał Ryszard Nowak. – Cieszy mnie, że MPK jest czołową firmą w skali kraju, cieszy mnie zaangażowanie, a nawet w pewnym sensie poświęcenie pracowników dla przedsiębiorstwa. MPK to wasze zabezpieczenie na przyszłość i zachęcam do tego, żeby jak najlepiej swoje obowiązki wykonywać ku zadowoleniu własnym i nas wszystkich – zakończył prezydent.

Laureaci

Prezydent Nowak wręczał nagrody w towarzystwie Andrzeja Górskiego, prezesa Zarządu MPK i Wiesława Kądziołki z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, radni, urzędnicy zajmujący się transportem i oczywiście laureaci konkursu.

Zwycięzca, Janusz Przychocki, poza dyplomem i pamiątkową statuetką otrzymał nagrody finansową (1,7 tys. zł) i rzeczową. Pan Janusz pracuje jako kierowca od 12 lat, z czego połowę w MPK. Jeździ głównie na liniach „7” i „23”. – Jestem zaszczycony, nie spodziewałem się, że zajmę pierwsze miejsce – mówi Janusz Przychocki. – Człowiek jeździ w MPK już ponad sześć lat i stara się jak najlepiej swoją pracę wykonywać. Jestem zadowolony – dodaje.

Zwycięzca zapewnia, że podczas jazdy największą uwagę zwraca na bezpieczeństwo i płynną jazdę. Nie ukrywa, że czasem trzeba mieć do pasażerów dużo cierpliwości. – Są różni ludzie – mówi zwycięzca konkursu. – Ledwo człowiek zacznie pracę i już człowieka zdenerwują; są tacy, co wchodzą i od razu coś im nie pasuje. Ale nie ma się co przejmować, jednym uchem wpuścić, drugim wypuścić i patrzeć przed siebie, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Ale ogółem nie narzekam – zapewnia.

konkurs na najlepszego kierowcę MPK Nowy Sącz 2017

Drugie miejsce zajął Bogusław Golonka, a trzecie Zbigniew Gabryś. Przyznano także siedem wyróżnień; dwa z nich otrzymały panie, których pracuje w MPK coraz więcej (pełną listę laureatów podajemy pod tekstem). Ogółem oddanych zostało niemal dwa tysiące głosów, z czego około zwycięzca zebrał ponad połowę. Nagrody w postaci doładowania biletów elektronicznych i biletów do kina zostały rozlosowane także wśród głosujących.

O co chodzi w konkursie

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszą z nich było głosowanie pasażerów, drugą  etap finałowy, przeprowadzony we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Dziesięciu finalistów rywalizowało w teście wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego oraz praktycznych zadaniach na placu manewrowym. Oceniana była także pierwsza pomoc przedmedyczna oraz ekologiczna i ekonomiczna jazda.

Konkurs jak co roku cieszył się dużym uznaniem i zainteresowaniem naszych pasażerów, co nas bardzo cieszy, bo to pozwala sądzić, że transport publiczny zaczyna odgrywać coraz większą rolę w mieście – nie ukrywa satysfakcji Andrzej Górski, prezes MPK. – To jest tym bardziej ważne i istotne, bo ilość samochodów prywatnych jest na tyle duża, że rzeczywiście musimy stwarzać warunki, żeby ograniczyć zarówno korki, jak i szkodliwą emisję spalin – dodaje prezes.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku transportu publicznego w naszym mieście. Ma to skutkować podwyższeniem społecznego zaufania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu oraz jej pracowników, zwłaszcza tych, z którymi na co dzień spotkają się pasażerowie – kierowców. Pasażerowie oceniali kulturę osobistą w kontakcie z pasażerem, umiejętność jazdy w warunkach miejskich, prezencję i czystość pojazdu. Tegoroczna edycja konkursu była już czwartą z kolei.

Ten konkurs to promocja idei transportu publicznego – tłumaczy prezes Andrzej Górski. – Myślę, że w połączeniu ze wszystkimi tymi działaniami, które czynimy razem z prezydentem miasta Nowego Sącza zmierzających do realizacji nowych projektów i odnawiania taboru przyczyni się do tego, że  ten transport będzie coraz bardziej konkurencyjny – puentuje prezes Górski.

Laureaci konkursu na najlepszego kierowcę MPK w Nowym Sączu 2017
1. miejsce – Janusz Przychocki
2. miejsce – Bogusław Golonka
3. miejsce – Zbigniew Gabryś
Wyróżnienia:
Kazimierz Ciągło
Ewa Kos
Roman Jacak
Adam Mróz
Leszek Gadzina
Karolina Centranowska
Bogusław Oleksy
tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl