Strona główna Twoje miasto

Laureaci XII konkursu „Świąteczne malowanie światłem”

Świąteczne malowanie światłem Nowy Sącz laureaci 2018

W sali nowosądeckiego ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą iluminację pod hasłem „Świąteczne malowanie światłem” (28 lutego). Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Nowego Sącza. Nagrody wręczał laureatom zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech.

Z każdym rokiem jest piękniej – tak można najkrócej podsumować konkurs „Świąteczne malowanie światłem”.  – Światło omija tych, którzy kryją się w cieniu – powiedział gratulując laureatom Wojciech Piech. – Państwo macie tę odwagę, że nie chcecie kryć się w cieniu. Świadczy to też o tym, że jesteście ludźmi szczęśliwymi, bo światło towarzyszy ludziom szczęśliwym – dodał zastępca prezydenta.

W konkursie ścigali się prywatni właściciele domów jedno- i wielorodzinnych, instytucje, przedsiębiorstwa, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, placówki handlowe, banki i miejskie jednostki organizacyjne. Podstawą udziału w konkursie była fotograficzna dokumentacja iluminacji zgłaszanego obiektu.

Organizatorzy wyróżnili pięć kategorii. W kategorii „dom” najładniejszą iluminacją mogła się pochwalić, zdaniem jury, Iwona Nowak. W kolejnej kategorii: „dom i ogród” kapituła przyznała aż dwa równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je Michał Kożuch oraz Włodzimierz Basiaga.

W osobnej kategorii „ogród” zwyciężyła Bogumiła Kałużny, a w kategorii „obiekt, witryna” Bogusław Węgrzyn. Jury przewidziało także kategorię „szopki”, w której wygrali Ewa i Krzysztof Mikołajczykowie. – Państwo dbacie o swoje posesje, o wygląd swoich ogrodów, ale też w sposób pośredni wykazujecie troskę o wygląd naszego miasta – podkreślił Wojciech Piech.

Artysta plastyk Józef Pogwizd oceniając iluminacje stwierdził, że tradycje świątecznej iluminacji mają w naszym kraju długą i piękną tradycję. – W każdym domu to była choinka. Ja pamiętam, kiedy jeszcze nie było lampek, tylko świece, świeczuszki takie na choince i zawsze była obawa, że się ta choinka spali – wspominał z rozrzewnieniem Józef Pogwizd.

Łącznie nagrodzono i wyróżniono 25 iluminacji. Konkurs został zorganizowany już po raz dwunasty. Za stronę organizacyjną przedsięwzięcia odpowiadał Zespół ds. Zarządzania Energią Urzędu Miasta Nowego Sącza pod kierownictwem Błażeja Targosza.

Lista nagrodzonych:

KATEGORIA „DOM”
1 miejsce – Iwona Nowak
2 miejsce – Lesław Job
3 miejsce – Magdalena Chyclak
wyróżnienie – Beata i Andrzej Zelek
wyróżnienie – Józef Serednicki
wyróżnienie – Piotr Kukulak
wyróżnienie – Beata i Stanisław Kotlarz

KATEGORIA „DOM I OGRÓD”
1 miejsce – Michał Kożuch
1 miejsce – Włodzimierz Basiaga
2 miejsce – Jacek Bargieł
3 miejsce – Sebastian Kantor
3 miejsce – Jerzy Radzik
wyróżnienie – Alicja Mokrzycka
wyróżnienie – Andrzej Janisz

KATEGORIA „OGRÓD”
1 miejsce – Bogumiła Kałużny
2 miejsce – Kazimierz Legutko
wyróżnienie – Czesław Sarota

KATEGORIA „SZOPKA”
1 miejsce – Ewa i Krzysztof Mikołajczyk
2 miejsce – Adam Szołdra

KATEGORIA „OBIEKT”, „WITRYNA”
1 miejsce – Bogusław Węgrzyn
wyróżnienie – Grota Matki Bożej
wyróżnienie – Andrzej Zieliński
wyróżnienie – Zofia Cendrowska
wyróżnienie – Ludmiła i Jerzy Obrzut
wyróżnienie – Bogdan Kunicki

tekst i zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama