Strona główna Kultura i imprezy

Łemkowskie Drogi: łemkowskie zaduszki. Spotkanie w SBP

Łemkowskie Drogi Nowy SączSerdecznie zapraszamy we wtorek, 22 listopada na godzinę 18 do Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej w Nowym Sączu na ostatnie wydarzenie tegorocznego cyklu Łemkowskie Drogi.

Podczas spotkania w zabytkowych podziemiach biblioteki Łukasz Połomski będzie rozmawiał z ks. Jarosławem Czuchtą, proboszczem parafii grekokatolickiej w Śnietnicy, Gładyszowie i Wysowej-Zdroju, o cmentarzach łemkowskich, odchodzeniu i pamięci.

Oprawę artystyczną wieczoru stanowić będzie spektakl Teatru Nomina Rosae pt. „Niedomknięte drzwi” w reżyserii Justyny Stasik. Spektaklowi towarzyszyć będzie występ zespołu Zoriuszka, a opierać się on będzie na opowieściach zamieszkujących łemkowską poezję i muzykę, które wydobywamy z zapomnienia, i które posłużyć nam mogą do stworzenia pomostu między niewiarą a nadzieją na nowe życie tam, gdzie, zdawałoby się, świat ten przestał istnieć.

Na wydarzenie wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Strona wydarzenia w serwisie Facebook

Strona zespołu Zoriuszka w serwisie Facebook

Organizatorem wydarzenia są Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu, Sądecka Biblioteka Publiczna, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu i Fundacja Nomina Rosae.
Projekt dofinansowany został przez Województwo Małopolskie.

tekst nadesłany przez organizatorów
Reklama