Strona główna Wiadomości

Lodowisko na Starej Sandecji równie popularne po przeniesieniu z rynku. 4 marca koniec ślizgania

sztuczne lodowiska w Nowym Sączu
Zdjęcie archiwalne – ślizgawka na nowosądeckim rynku w grudniu 2017. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Dwa sztuczne lodowiska, na Starej Sandecji oraz przy hali MOSiR, zostaną zamknięte 4 marca – poinformowały władze miasta. W tym sezonie z miejskich ślizgawek skorzystało niemal 30 tysięcy osób.

Lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej działa od wielu lat, natomiast nowością w tym sezonie było urządzenie ślizgawki przy Al. Wolności, na placu Starej Sandecji. Nowe władze miasta zrezygnowały z mrożenia tafli pod samym ratuszem, co zdarzyło się do tej pory czterokrotnie (po raz pierwszy w styczniu 2015).

Jak podliczono z zabawy na lodzie na Starej Sandecji skorzystało niemal 15 tysięcy osób (w ciągu 66 dni; uruchomiono je 21 grudnia). W poprzednich sezonach w centrum miasta ślizgało się (w nieco dłuższym okresie) od 17 do 20 tysięcy osób. Rekordowy był pierwszy sezon w 2015 roku, kiedy w zaledwie 46 dni z lodowiska skorzystało ponad 20 tysięcy osób (ale wtedy wstęp był bezpłatny, obecnie kosztuje 2 zł).

Władze miasta są zadowolone z frekwencji w mijającym sezonie. – Uruchomienie lodowiska w tym miejscu było pomysłem trafionym, ze ślizgawki skorzystało ponad 14 tys. osób. Jeździło dużo dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Miejsce na lodowisko zostało wybrane pod kątem bliskiej odległości od szkół i osiedli – podkreśla Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej: czynne będzie do niedzieli 3 marca, w godz. od 9.00 do 20.15. Podobnie lodowisko przy Al. Wolności (w godz. od 8.00 do 20.00).

(JO)

Reklama