Strona główna Twoje miasto

Magdalena Pikuła z nagrodą im. Jerzego Masiora

nagroda im. Jerzego Masiora

Był znakomitym lekarzem, malarzem, poetą, mecenasem młodych talentów i przede wszystkim kochał Lwów, z którego pochodził. Po jego śmierci Fundacja im. dra Jerzego Masiora przyznaje nagrody dla młodych, wyróżniających się artystów z Nowego Sącza i Sądecczyzny. Na uroczystości przyznania nagrody (9 grudnia) obecny był zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

Tegoroczną laureatką została śpiewaczka Magdalena Pikuła, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Wywodzi się ze znanego w naszym mieście rodu muzyków. – Werdykt nie był ani łatwy, ani jednogłośny, co łatwo zrozumieć słuchając dzisiejszego koncertu i oglądając wystawę prac plastycznych – mówi przewodniczący jury Piotr Gryźlak.

O nagrodę im. Jerzego Masiora ubiegają się młodzi artyści z naszego regionu, którzy zdołali już zaistnieć w świecie sztuki. Na koncercie finałowym poza licznie przybyłą publicznością obecny był między innymi o. Józef Polak SJ proboszcz jezuickiego sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. W wirydarzu sanktuarium odbywają się koncerty stypendystów fundacji.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama