Strona główna Kultura i imprezy

Majówka w Sączu i okolicy

Reklama

kwitnacesadyOto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu w najbliższy świąteczny weekend w Nowym Sączu i  sąsiednich miejscowościach.

Czwartek 1 maja to inauguracja sezonu turystycznego w Sądeckim Parku Etnograficznym i Miasteczku Galicyjskim. Niemal przez cały dzień trwać będą  zabawy dla dzieci, warsztaty i występy artystyczne. Więcej na stronie Muzeum Okręgowego.

1 maja otwarta zostanie wypożyczalnia sprzętu wodnego w Parku Wodnym “Stawy” w Starym Sączu. Do 13 czerwca wypożyczalnia działać będzie tylko w weekendy, potem – codziennie.

Od 1. do 3. maja w Żegiestowie Zdroju trwać będzie II Festiwal Piosenki Turystycznej “Zaczaruj dźwiękiem”. Na scenie plenerowej nad Popradem na Łopacie Polskiej wystąpią zespoły muzyczne oraz odbędzie się benefis Adama Ziemianina. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie festiwalu.

Między 1. a 4 majem w Krynicy Zdroju organizują “Festiwal majówkowy”. Przygrywać będą: orkiestra zdrojowa, zespoły folklorystyczne i młode talenty, zaplanowano pokazy rycerskie i zabawy taneczne na świeżym powietrzu. Szczegółowy program

2. i 3. maja w Rytrze organizowana jest Moto Majówka. To piknik głownie dla miłośników i posiadaczy samochodów marki Mercedes-Benz. Zbiórkę uczestników zaplanowano na piątkowe południe na rynku Starego Sącza, skąd około godziny 13.00 kolumna aut ma przejechać do Rytra pod Gościniec Ryterski Jantar. Tam przez dwa dni będą zabawy, koncerty i piknik rodzinny. Szczegółowy plan imprezy na fanpage organizatora.

W sobotę 3. maja o godzinie 15. na sądeckim rynku zapowiedziano zbiórkę uczestników dorocznego “Trzeciomajowego festynu rowerowego”. Konkursy, zabawy i występy trwać będą do wieczora w Miasteczku Rowerowym

Sobota to także inauguracja sezonu lotniczego i “Święto Kwitnących Sadów” w Łososinie Dolnej. Na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego podziwiać będzie można akrobacje lotnicze, skorzystać z lotów widokowych i próbować pobić rekord w jedzeniu jabłek. Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska. Program można znaleźć tutaj.

(edred)