Strona główna Kultura i imprezy

Mała Galeria zaprasza na XXVI Mały Festiwal Form Artystycznych

Wernisaż rzeźby prof. Mariusza Białeckiego rozpoczyna w czwartek (4 października) XXVI Mały Festiwal Form Artystycznych. Przez kilka najbliższych tygodni w Nowosądeckiej Małej Galerii na Plantach odbędzie się osiem wydarzeń z różnych dziedzin sztuki współczesnej.

– Na niepowtarzalny charakter Festiwalu składają się oryginalne aranżacje wystaw i tworzenie przyjaznych, artystycznych klimatów podczas spotkań i koncertów. Festiwal jest najważniejszą imprezą organizowana przez Małą Galerię od 1993 r. Na program kolejnych edycji składają się wystawy plastyczne, a także imprezy obrazujące dokonania w innych dziedzinach sztuki, w formie wieczorów poezji, koncertów, spektakli teatralnych, recitali, happeningów, performance, spotkań autorskich itp. – podkreślają gospodarze małej galerii.

Tegoroczną, 26 edycję MFFA otwiera wystawa rzeźby Mariusza Białeckiego, kierownika Katedry Rzeźby ASP w Gdańsku. W czwartek 11 października zaplanowano performance Anny Kalwajtys, artystki mieszkającej w Gdańsku, obecnie doktorantki Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

18 października swoją ceramikę pokaże Stanisław Brach, urodzony w Gorlicach profesor warszawskiej ASP. W poniedziałek 22 października recital Mariana Opani, aktora filmowego i teatralnego, artysty kabaretowego i wykonawcy tzw. piosenki aktorskiej. Na występ obowiązują bilety (w cenie 30 zł) do nabycia w Małej Galerii, ul. Jagiellońska 35.

W środę 7 listopada swoje malarstwo pokaże Zdzisław Nitka, malarz-ekspresjonista, wykładowca ASP we Wrocławiu. 13 listopada (wtorek) koncert „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Wystąpią Nula Stankiewicz, Janusz Strobel i Mariusz „Fazi” Mielczarek (bilety 25 zł).

22 listopada (czwartek) odbędzie się wernisaż plakatu Lecha Majewskiego, profesora sztuk plastycznych, wykładowcy ASP w Warszawie. Na zakończenie Małego Festiwalu Form Artystycznych, w czwartek 29 listopada happening prof. Andrzeja Szarka, opiekuna artystycznego Małej Galerii.

(iw)XXVI Mały Festiwal Form Artystycznych

 

Reklama