Strona główna Kultura i imprezy

Malarstwo Krzysztofa Bojarczuka w CIT

Reklama

Wernisaż wystawy „Obrazy z ciepłej pory roku” Krzysztofa Bojarczuka odbędzie się w piątek 8 września o godz. 17:00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu.

Krzysztof Bojarczuk

Krzysztof Bojarczuk:

Urodziłem się 10 marca 1961 roku w Radzyniu Podlaskim. W 1981 roku ukończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Przez dwa lata studiowałem na Wyższej Szkole Pedagogicznej kierunek Wychowanie Plastyczne. W latach 1983 – 1989 studiowałem na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni miedziorytu profesora Stanisława Wejmana obroniłem w 1989 roku. Byłem kilkakrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Maluję, rysuję, fotografuję, czytam, myślę, przeżywam.

 

Pierwsze wakacyjne doświadczenia plastyczne przeżywałem we wsi rodzinnej mojej mamy, w Rowinach, na południowym Podlasiu. Młodzieńcza wolność, beztroska i nonszalancja wyzwalały pierwsze rysunki na piasku, drzwiach i ścianach zabudowań gospodarczych dziadków i stalinowskich kalendarzach rolniczych. Obserwacja płaskiego pejzażu, chmur na ogromnym niebie, prostej linii horyzontu pozwalały popaść w zadumę i melancholię. Tak we mnie rodził się artysta.

Wystawę będzie można oglądać w CIT do 4 października.

(iw)

Bojarczuk wystawa Nowy Sącz

Reklama