Strona główna Twoje miasto

Małopolski Minimundial 2018

Małopolski Minimundial’2018

Futbol rozpala zmysły. I u tych dorosłych, i u milusińskich. Wzmożenie narasta szczególnie w mundialowych latach, kiedy reprezentacja biało-czerwonych szykuje się do występów w piłkarskich mistrzostwach świata. Ten czas właśnie nadszedł. Wybrańcy trenera Adama Nawałki kończą ostatnie przygotowania do udziału w Mundialu’2018 na boiskach Rosji. Wierzymy w zwycięstwa reprezentacji Polski, w jej sukcesy i trofea.

Podobną gotowość do przeżycia futbolowej przygody zgłasza małopolska młodzież. Jest żądna piłki, grania, rywalizacji. Mundialowym oczekiwaniom dziewcząt i chłopców postanowił sprostać Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który zaproponował przedsięwzięcie pt.: „Małopolski Miniumundial’2018”, powierzając organizację imprezy Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

W co gramy?

Zapraszamy młodych futbolistów do udziału w wielowymiarowym sportowym przedsięwzięciu: rywalizacji w turnieju piłkarskim drużyn o mistrzostwo gminy, powiatu i województwa; w indywidualnym challenge futbolowej techniki o miano „Małopolskiego Messiego” oraz konkursie wiedzy na temat polskiej i małopolskiej piłki nożnej pod nazwą: „Mundial bez tajemnic”.

Gramy Mundial!

„Małopolski Minimundial’2018” zawiera wiele atrakcyjnych atrybutów gwarantujących sukces przedsięwzięcia, którymi będą: masowe uczestnictwo dzieci i młodzieży, przeżycie piłkarskiej przygody, otwarcie się na nowe środowiska rówieśnicze, zaznajomienie się z walorami sportowego trybu życia i rywalizacji fair play. Wielki, ogólnowojewódzki event promuje: sport w Małopolsce, uczestnictwo reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach świata 2018 roku, sportowe umiejętności, grę w zespołową, sprawność indywidualną oraz wiedzę o futbolu polskim i małopolskim. MZPN gwarantuje zrealizowanie pryncypiów „Małopolskiego Minimundialu’2018” na najwyższym poziomie.

Małopolski Minimundial’2018 – Turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy – wielowymiarowe sportowe przedsięwzięcie adresowane do około 10 tys. dziewcząt i chłopców ze wszystkich zakątków Małopolski.

W turnieju piłkarskim mogą brać udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zespoły: klubowe, szkolne, wiejskie, osiedlowe. Mecze odbywają się na boiskach trawiastych lub na obiektach typu „Orlik”. Rywalizują zespoły 7-osobowe. Drużyna składa się z 14 zawodników (zmiany hokejowe).

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie internetowej malopolskiminimundial.pl

tekst nadesłany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej

Jeśli chcesz poinformować mieszkańców Nowego Sącza o jakimś wydarzeniu, podzielić się przemyśleniami, uważasz, że dzieje się coś ciekawego, interesującego, intrygującego albo niepokojącego czy bulwersującego – opisz to, zrób zdjęcie, nagraj film i przyślij na twojemiasto@twojsacz.pl Najciekawsze materiały publikujemy w rubryce Twoje Miasto.

Reklama