Strona główna Wiadomości

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej otwarty. Ma siedem stref do zabawy

Fot. Damian Radziak / Twój Sącz

W sobotę otwarto Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej przy ul. Nadbrzeżnej, który zastąpił funkcjonujące w tym samym miejscu przez wiele lat Miasteczko Rowerowe. Inwestycja dla dzieci, młodzieży i rodzin kosztowała 2,3 mln zł.

Na niespełna 1-hektarowym terenie dawnego Miasteczka Rowerowego powstało siedem stref do zabawy i wypoczynku. W strefie zabaw zbudowano huśtawki, piaskownice i karuzele. Mini ścianki wspinaczkowe oraz piramidy linowe i przestrzenne tory przeszkód są w strefach wspinaczkowej oraz ograniczonego dostępu.

Strefa rowerowa to niewielkie miasteczko rowerowe z pełną infrastrukturą niezbędną do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym. W MPRP jest również nieduży skatepark, strefa siłowni plenerowej (przeniesiono ją z sąsiedniego Lasku Schwerteńskiego) oraz strefa relaksu z altanką i sceną plenerową.

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej
Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu. Fot. Damian Radziak / Twój Sącz

Z tablicy informacyjnej ustawionej na terenie parku wynika, że obiekt będzie otwarty między godz. 8 a 20. Krótka pozycja “cennik” informuje, że za korzystanie “bez ograniczeń czasowych” trzeba będzie zapłacić jednorazowo (za wstęp) 2 zł, natomiast bilet miesięczny wyceniono na 10 zł.

Jak przekonuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu Paweł Badura wprowadzenie biletów (obowiązują dla dwóch wydzielonych stref: wspinaczkowej oraz skateparku) było rozwiązaniem koniecznym ze względów bezpieczeństwa –  w cenie wejściówki zawarte jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

Inwestycja kosztowała 2,3 mln zł. Część środków – 1,08 mln zł – pochodziła z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą była firma Jan-Bud z Wielogłów.

(JO)