Strona główna Wiadomości

Mecze Sandecji znowu w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego

Reklama
mecze Sandecji w Nowym Sączu
Budynek klubowy przy ul. Kilińskiego. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

MKS Sandecja S.A. otrzymał licencję na rozgrywanie meczów 1 ligi piłkarskiej na miejskim stadionie przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu – poinformował klub. Przystosowanie obiektu do wymagań Polskiego Związku Piłki Nożnej kosztowało ponad 700 tys. zł. Przypomnijmy, że piłkarze MKS Sandecja w sezonie 2017/2018 grali w Ekstraklasie „swoje” mecze na wynajmowanym boisku w Niecieczy. Stadion im. Ojca Władysława Augustynka nie spełniał wymogów PZPN.

W czerwcu br. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrywała wnioski licencyjne klubów, w tym MKS Sandecja S.A. Wówczas jeszcze przyznała licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2018/2019 „z nadzorem finansowym” na stadionie zastępczym w Niecieczy.

Jak przypomina MKS Sandecja, od maja br. na stadionie im. Ojca Władysława Augustynka prowadzono szereg prac modernizujących obiekt. Zamontowano m.in. 2800 nowych krzesełek dla widzów, nowe boksy, system monitoringu i nagłośnienia.

– Decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej z piątku pozwala na rozgrywanie meczów na obiekcie przy ulicy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu, co oznacza, że Sandecja po rocznej przerwie oficjalnie powraca do swojego domu – czytamy w komunikacie MKS Sandecja S.A.

Pierwszy mecz Sandecji w sezonie 2018/2019 Nice 1 Ligi w Nowym Sączu zostanie rozegrany 11 sierpnia z GKS Katowice (w 4 kolejce, pierwsze 3 mecze Sandecja gra na wyjeździe)..

18 czerwca br. podpisano umowę z wyłonionym w przetargu projektantem nowego stadionu Sandecji, który ma powstać w miejsce obecnego. Projekt, który ma powstać w ciągu 230 dni, obejmuje m.in. „stadion o pojemności od 6.000 do 8.200 miejsc siedzących zadaszonych, z uwzględnieniem minimalnych wymagań wynikających z przepisów prawa oraz warunków PZPN dotyczących stadionów sportowych III kategorii i UEFA. Przedmiotowa koncepcja powinna w maksymalnym stopniu wykorzystać istniejące elementy infrastruktury obecnego obiektu w zakresie oświetlenia oraz zawierać etapowanie realizacji zamierzenia tj. Etap I dla od.4.500 do 5.000 miejsc siedzących zadaszanych na trybunie północnej i południowej i II etap – docelowy”.

(JO)