Strona główna Twoje miasto

Medikor zaprasza na Dzień Otwarty

Medikor Nowy Sącz www.twojsacz.pl
Szpital Medikor. Fot. JM / Twój Sącz

W najbliższą sobotę – 17 stycznia – MEDIKOR zaprasza na kolejny Dzień Otwarty. Od 10.00 do 13.00 będzie można oglądać oddziały, porozmawiać z personelem oraz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z pracą szpitala oraz pobytem mam i dzieci.

Od 1 grudnia 2014 roku pacjentki z Nowego Sącza i okolic korzystają z opieki położniczo-ginekologicznej w szpitalu MEDIKOR. Placówka zlokalizowana przy ulicy Rzemieślniczej 5, powstała dzięki kilkuletniej wytężonej pracy całego zespołu oraz zaangażowaniu finansowemu Grupy NEOMEDIC – prywatnego inwestora, który wyłożył na ten cel ponad 10 milionów złotych. Szpital ma prywatnego właściciela, ale wszystkie usługi realizuje bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nowy szpital był dla nas ogromnym wyzwaniem. Kiedy już wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych pań, chodziłem po korytarzach, zastanawiając się o czym jeszcze nie pomyśleliśmy, a co mogłoby okazać się ważne dla kobiet, które za chwilę staną się naszymi pacjentkami. Włożyliśmy w to miejsce mnóstwo wysiłku, energii i serca i jestem bardzo szczęśliwy, że panie to doceniły – mówi ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego, lek. med. Maciej Kowalczyk.

Na pierwszy zorganizowany przez szpital Dzień Otwarty przybyło około 300 zainteresowanych rodziców, a w grudniu na świat przyszło tutaj 122 dzieci, w tym aż 8 bliźniaków.

Pacjentki, które decydują się na poród u nas, najczęściej podkreślają komfort pobytu i poczucie bezpieczeństwa jakie daje MEDIKOR i jego zaplecze medyczne. Rzeczywiście najlepsi fachowcy
z jednej strony, i bardzo zaawansowany sprzęt z drugiej to nasze największe atuty. Warto podkreślić, że wszystko to oferujemy bezpłatnie wszystkim ubezpieczonym pacjentkom – dodaje ordynator Kowalczyk.

W skład Grupy NEOMEDIC wchodzi również m.in. krakowski szpital położniczo-ginekologiczny UJASTEK. Obie placówki ściśle ze sobą współpracują, wykorzystując wzajemne doświadczenia i wymieniając się zdobytą wiedzą.

W Szpitalu mamy m.in. najnowszej klasy respiratory z funkcją oscylacji, zapewniające pomoc nawet w bardzo trudnych przypadkach wcześniactwa. Problem przedwczesnych narodzin oraz schorzeń diagnozowanych już po porodzie nie omija naszego regionu, dlatego tak bardzo zależy nam, by maluszki miały profesjonalną opiekę na miejscu i nie musiały być transportowane np. do Krakowa – mówi dr Irena Gawrońska, neonatolog opiekująca się noworodkami urodzonymi w MEDIKOR.

Oprócz opieki położników, anestezjologów, neonatologów i położnych, w szpitalu swoim wsparciem służą psycholog i doradcy laktacyjni.

tekst przygotowany i opracowany przez Neomedic
Reklama