Strona główna Wiadomości

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację Parku Strzeleckiego i budowę amfiteatru

Reklama
Wizualizacja amfiteatru w parku Strzeleckim. Fot. Laboratorium Architektury

Miasto ogłosiło wart co najmniej 50 milionów złotych przetarg na wykonanie rewitalizacji Parku Strzeleckiego. Według zamierzeń władz Nowego Sącza, w ciągu dwóch lat zaniedbany park ma przekształcić się w centrum sportu, rekreacji i rozrywki z nowym, zadaszonym amfiteatrem na 4 tysiące miejsc.

Miasto szuka wykonawcy, który najpóźniej do końca listopada 2020 roku zrealizuje bardzo szeroki zakres prac. Gotowy już wcześniej projekt przewiduje m.in budowę (w miejscu zrujnowanej dziś muszli i widowni) zadaszonego amfiteatru ze sceną o powierzchni 290 m kw. i całym koniecznym zapleczem. Ponadto w Parku Strzeleckim mają powstać place zabaw dla dzieci, korty tenisowe, fontanna i kino letnie a obok parku nowe miejsca parkingowe.

Inwestycja pociągnie za sobą również konieczność wycięcia aż 164 drzew i 70 krzewów (zaplanowane są nowe nasadzenia). Zrezygnowano natomiast z wcześniejszego pomysłu umiejscowienia w parku budynku z salami konferencyjnymi.

Oferty w przetargu można składać do 5 listopada br.

przetarg na wykonanie rewitalizacji Parku Strzeleckiego
“Bilans terenu obszaru Parku Strzeleckiego wraz z przyległościami” – fragment mapy do celów projektowych. Fot. dokumentacja przetargowa

Cała inwestycja pół roku temu była szacowana na około 53 mln zł, ale na rynku budowlanym zauważalny jest mocny wzrost cen zarówno materiałów, jak i robocizny. Nie wiadomo, czy oferty wykonawców zmieszczą się w zaplanowanym budżecie (Miasto otrzymało niemal 30 mln zł dofinansowania z konkursowego programu „Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego).

amfiteatr w Parku Strzeleckim - projekt
Fragment dokumentacji przetargowej – układ amfiteatru

Projekt zagospodarowania terenu, budowlany oraz wykonawczy przedsięwzięcia określanego jako „rewitalizacja Wenecji Sądeckiej oraz Parku Strzeleckiego wraz z przyległościami” opracowała w 2015 roku, za niemal 4,5 mln zł brutto, firma Laboratorium Architektury z Rudy Śląskiej. Z powodu trudności z otrzymaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń, rozdzielono zadanie na dwie części, koncentrując się na przygotowywaniu rewitalizacji samego Parku Strzeleckiego i jego otoczenia.

(JO)

Reklama