Strona główna Wiadomości

Miasto wybuduje nową ulicę

Reklama
nowa ulica w Nowym Sączu
Tędy przebiegnie nowa ulica. Widok od strony ul. Grunwaldzkiej. Po lewej gmach przyszłego Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. Fot. TK / Twój Sącz

W tym roku miasto zyska całkiem nową ulicę. Będzie to 300-metrowa jezdnia łącząca ulicę Grunwaldzką z Grottgera.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu właśnie ogłosił przetarg na budowę. Według jego założeń ma powstać jezdnia o szerokości 7 m z chodnikami po obu stronach.

Taki będzie przebieg nowej ulicy. Po lewej ul. Grunwaldzka, po prawej ul. Grottgera. Fragment dokumentacji projektowej.

Nowa ulica pobiegnie od ulicy Grunwaldzkiej, obok budowanego właśnie Sądu Rejonowego (tutaj o tej inwestycji), do ulicy Grottgera (wlot między firmą Konspol a Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu).

Orientacyjny przebieg nowej ulicy. Szkic www.twojsacz.pl. Fot. Google Maps

O ile przetarg zostanie przebiegnie bez zakłóceń (termin składania ofert upływa 19 kwietnia) to prace powinny pójść dość szybko. Wykonawca, według założeń MZD, będzie miał na ich wykonanie dwa miesiące. Projekt ulicy wykonano już przed laty (pochodzi jeszcze z 2011 roku), gotowe są także wszystkie pozwolenia. Część prac związanych z uzbrojeniem terenu też wcześniej została tu wykonana.

Widok z ulicy Grottgera w stronę ul. Grunwaldzkiej. W głębi widoczna budowa sądu, po prawej fragment magazynu firmy Konspol. Ulica będzie się łączyć z Grottgera mniej więcej w tym miejscu. Fot. TK / Twój Sącz

(JO)

 

Reklama