Strona główna Wiadomości

Michałowski rezygnuje z prezesowania MKS Sandecja S.A.

Tomasz Michałowski
Prezes Sandecji Tomasz Michałowski z przywróconym (na wzór historycznego) w zeszłym roku herbem klubu. Fot. Adrian Maraś / MKS Sandecja S.A.

Tomasz Michałowski, od czerwca zeszłego roku prezes zarządu należącego w całości do Miasta Nowy Sącz Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja S.A., złożył rezygnację z funkcji. Jako powód podał “kwestie osobiste”.

Michałowski przestanie formalnie pełnić funkcję prezesa Sandecji 30 kwietnia 2019. Zapowiedział przedstawienie sprawozdania z okresu, w jakim zarządzał miejską spółką. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać również ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa spółki MKS Sandecja.

Decydując się na objęcie tej funkcji w czerwcu ubiegłego roku postawiłem sobie dwa, podstawowe zadania. Po pierwsze, utrzymanie drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi, co jak wskazuje historia drużyn, poprzednio zdegradowanych z ekstraklasy nie jest zadaniem łatwym. Drugim priorytetem było dla mnie uporządkowanie spraw związanych z Akademią Sandecja, która powinna być kołem zamachowym dla rozwoju całego klubu.

Podczas tego okresu dane mi było poznać wielu wspaniałych ludzi, autentycznie oddanych Klubowi. Dziękuję przede wszystkim: piłkarzom, trenerom, a także Panu Prezydentowi Ludomirowi Handzlowi oraz jego poprzednikowi Panu Ryszardowi Nowakowi. Słowa podziękowania kieruję też do Radnych Rady Miasta za podejmowanie pozytywnych uchwał dotyczących sportu w naszym mieście w tym klubu Sandecja.  Wyrazy wdzięczności ślę też w kierunku sponsorów, rodziców zawodników i wszystkich tych, którzy byli przy klubie przez cały ten czas.

Szczególne słowa podziękowania składam też na ręce wszystkich kibiców, którzy pomimo spadku z ekstraklasy nie odwrócili się od klubu. Jeżeli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam. Przepraszam też każdego, kto w wyniku moich działań bądź decyzji poczuł się urażony. Nie było to moją intencją.

– napisał Tomasz Michałowski w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Michałowski wcześniej przez kilkanaście lat pracował w Urzędzie Miasta Nowego Sącza na różnych stanowiskach; był uważany za bliskiego współpracownika urzędującego przez trzy kadencje prezydenta Ryszarda Nowaka. Na stanowisku prezesa Sandecji zastąpił na początku czerwca 2018 Grzegorza Haslika, który wówczas także złożył rezygnację po jednosezonowym pobycie Sandecji w Ekstraklasie i spadku do 1 ligi. W obecnym sezonie, na 7 kolejek przed końcem rozgrywek Fortuna 1 Liga, Sandecja zajmuje 4 miejsce w tabeli. Klub boryka się z problemami finansowymi i wciąż poszukuje sponsorów i udziałowców. Nie może się także rozpocząć obiecywana przez poprzednią ekipę budowa nowego stadionu.

Projekt miejskiego stadionu później, niż zapowiadano. Minimalne szanse na rozpoczęcie inwestycji w tym roku

(JO)