Strona główna Wiadomości

Miejski Sylwester 2018 z gwiazdą pop-rock na rynku

Reklama
Urszula w Nowym Sączu
Fot. materiały prasowe Vega Management

Urszula – świętująca w tym roku 35-lecie pracy artystycznej piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów – będzie gwiazdą koncertu na rynku Nowego Sącza w noc 31 grudnia 2018 na 1 stycznia 2019.

Urszula (właśc. Urszula Kasprzak) znana jest m.in. jako wykonawczyni i autorka wielu przebojów. Należą do nich m.in. „Dmuchawce,latawce,wiatr”, „Na sen”,”Rysa na szkle”,”Malinowy król”,”Konik na biegunach”. Swój pierwszy album – „Urszula” – wydala w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy zespołu „Budka Suflera” . Piosenki z tej płyty szybko podbiły krajowe listy przebojów , a „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku 1983. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli.

Sylwestrowa zabawa na nowosądeckim rynku urządzana jest od lat, ale na scenie nie zawsze występują znani wykonawcy i zespoły. Na koniec 2011 roku gwiazdą sylwestrowego, miejskiego koncertu była Kasia Kowalska, a we wcześniejszych latach m.in. Formacja Nieżywych Schabuff, Brathanki, Łzy oraz Blue Cafe. W latach 2012 – 2016 pod ratuszem urządzano tylko skromne potańcówki przy muzyce serwowanej przez DJ`a lub mało znanych lokalnych wykonawców.

Do huczniejszych imprez powrócono w ubiegłym roku, kiedy władze miasta zaprosiły na sylwestrowy koncert Krzysztofa Krawczyka – 71-letniego weterana polskiej sceny. W tę niepowtarzalną noc zapłacono mu równie niecodzienne honorarium – przekraczało 80 tys. zł. Całość Sylwestra 2017/2018 kosztowała niespełna 150 tys. zł. W tym roku w budżecie zarezerwowano wstępnie na organizację miejskiej zabawy 180 tys. zł.

(JO)

Reklama