Strona główna Twoje miasto

Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

IV Liceum Nowy Sącz

W działającym drugi rok IV Liceum Ogólnokształcącym Sportowym imienia świętej Kingi w Nowym Sączu, odbyły się miejskie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Wzięli w nim udział dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Józef Klimek oraz radni miejscy na czele z przewodniczącym Januszem Kwiatkowskim, a także uczniowie i ich rodzice.

Dziękuję wszystkim, którzy dbają o sądecką oświatę. Nie mamy się czego wstydzić, bo jesteśmy jednymi z najlepszych w województwie małopolskim. Głęboko wierzę to, że ta tendencja będzie utrzymana przez następne lata. To wynik waszej ciężkiej pracy, bo nauka sama w sobie jest ciężką pracą, ale nauczanie to już bardzo ciężka praca. Mam jednak nadzieję, że dla państwa to przyjemność uczyć sądeckie dzieci i cieszyć się z ich sukcesów i efektów ich pracy – zwrócił się do dyrektorów szkół i grona pedagogicznego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Jako prezydent miasta spotykam się z wami już po raz ostatni. Przez dwanaście lat miałem okazję współuczestniczyć w rozwoju sądeckiej oświaty i jestem z tego rozwoju bardzo zadowolony. Wierzę, że następcy też o oświatę będą dbać.

Nowy rok szkolny rozpoczęło dziś w Nowym Sączu, w szkołach publicznych i niepublicznych, około 17. tysięcy uczniów oraz 1700. nauczycieli.

tekst i zdjęcia Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama