Strona główna Wczoraj i dziś

Millenium od strony ul. Nawojowskiej na początku lat 80.

Reklama
Skrzyżowanie ul. Rejtana, Długosza, Nawojowskiej i Grodzkiej. W głębi bloki osiedla Millenium. Około 1980. Fot. ze zbiorów Krzysztofa Szarka / Twój Sącz

Dwa bardzo podobne ujęcia wieżowców na osiedlu Millenium udostępnione nam przez pana Krzysztofa Szarka. Zdjęcia zrobiono na początku lat 80. ze skrzyżowania ul. Rejtana i Długosza z widokiem w stronę ul. Nawojowskiej.

osiedle Millenium bloki od strony ul. Nawojowskiej
Fragment osiedla Millenium w Nowym Sączu. Około 1980. Fot. ze zbiorów Krzysztofa Szarka / Twój Sącz

Za drzewami na pierwszym planie płynął wówczas potok Łącznik; dopiero kilka lat później, w 1984 roku, rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej. Jak Państwo zapewne wiedzą, hali nigdy nie dokończono – została zamieniona na widoczne na współczesnym zdjęciu Centrum Handlowe Europa II (otwarto je w 2001 roku).

Nowy Sącz, skrzyżowanie ul. Rejtana i Nawojowskiej. Osiedle Millenium stan z czerwca 2019. Fot. TK / Twój Sącz

Na naszej stronie uzbierała się już spora kolekcja archiwalnych fotografii osiedla Millenium. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

[Millenium około 1980] [Millenium widziane z wieżowców] [Powstaje kościół na Millenium] [Ach, jakie piękne Millenium] [Punktowce na Millenium i wjazd na Fredry] [Nawojowska i Fredry w 1975 roku] [Gdy „Europa” nie była „Europą”] [Wioska indiańska i Gierek z gospodarską wizytą] [Wioska indiańska w kolorze] [Dziś to jedno z najruchliwszych miejsc w mieście…]

(iw)