Strona główna Kultura i imprezy

Monografia sądeckiej nekropolii

Reklama

okładka książki

Ukazała się książka “Nowy Sącz – jeśli zapomnę o nich…” autorstwa polonisty Bogusława Kołcza i fotografika Piotra Droździka. W piątek (11 kwietnia) o godzinie 18 w Ratuszu odbędzie się promocja tego wydawnictwa.

Wydawca (Goldruk) tak rekomenduje książkę:

“Na kartach albumu, kierowanego do odwiedzających Nowy Sącz turystów, do rozsianych po kraju i całym świecie rodaków, do współczesnych mieszkańców Nowego Sącza: starszego pokolenia miłośników grodu oraz do młodych pokoleń poznających historię sądeczan, jego twórcy zamierzają pokazać światu oraz uwiecznić piórem i obrazem spoczywających na sądeckim cmentarzu znanych i bezimiennych bohaterów sądeckiej historii, patriotów – żołnierzy i powstańców, przelewających krew za ojczyznę w XIX i XX wieku, oddać hołd zasłużonym dla Nowego Sącza i Polski politykom, społecznikom, pedagogom, duchownym, urzędnikom, rzemieślnikom, przedstawicielom świata nauki i kultury”.

W książce znajdziemy biogramy osób pochowanych na cmentarzu komunalnym od końca XIX wieku do wiosny 2014 roku, zdjęcia pomników, medalionów, archiwalne pocztówki i współczesne zdjęcia. Wszystko na 328 stronach.

(iw)

Reklama