Strona główna Wiadomości

Można już głosować w II edycji budżetu obywatelskiego województwa

Reklama

bo.malopolska

Wystartowało głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października można oddać głos na jedno, dowolne zadanie dotyczące subregionu, w którym się mieszka. Subregion Sądecki to miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski i nowosądecki.

W całej Małopolsce na pomysły mieszkańców z wojewódzkiego budżetu przeznaczono 8 mln zł, po 1,33 mln zł na każdy z 6 subregionów. – Rok temu Województwo Małopolskie jako pierwszy region w kraju ruszyło z budżetem obywatelskim na tak dużą skalę. Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem – teraz rozpoczynamy głosowanie w drugiej. Mieszkańcy mogą wybierać wśród aż 160 zadań – i jestem pewien, że każdy znajdzie tam projekt, z którym może się utożsamić – zachęca Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za kwestie budżetu obywatelskiego.

Z Subregionu Sądeckiego do wyboru jest 29 zadań. Czego dotyczą znajdziecie m.in. w naszym wcześniejszym tekście lub na stronie bo.malopolska.pl

Głosować można przez internet na stronie www.bo.malopolska.pl, na kartach do głosowania (urna jest dostępna m. in. w Agendzie Zamiejscowej UMWM przy ul. Jagiellońskiej 52), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wszelkie informacje o głosowaniu jak i wykaz zadań dostępne są na stronie www.bo.malopolska.pl

(iw)

Reklama