Strona główna Wiadomości

Można się już ślizgać na miejskich lodowiskach

Nowy Sącz lodowisko na płycie rynku
Środa, 6 grudnia 2017, pierwszy dzień funkcjonowania ślizgawki na rynku. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

Od środy działa już sztuczne lodowisko na płycie rynku. Uruchomiono również drugą miejską ślizgawkę, pod halą MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

Lodowisko w samym centrum miasta, pod ratuszem, zorganizowano po raz czwarty w historii. Jego przygotowanie kosztuje lokalny budżet około 130 tys. zł. – My do tego lodowiska jako miasto dokładamy, nie zarabiamy na tym. To ma być atrakcja dla młodzieży, dla dzieci, dla sądeczan – przyznaje prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Bilet na sztuczną ślizgawkę w Rynku kosztuje 2 złote za godzinę. Wypożyczenie łyżew to kolejne 2 zł. W kontenerze obok lodowiska można także naostrzyć własne łyżwy (za 5 zł).

Od niedzieli do czwartku można jeździć między godz. 8:00 a 20:00, a w piątki i soboty o dwie godziny dłużej – do 22:00.

Lodowisko przy halach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej działa codziennie między godz. 9:00 a 20:15. Tutaj bilety są znacznie droższe, niż w Rynku. Bilet normalny kosztuje 5 zł. Drugie tyle trzeba zapłacić za wypożyczenie łyżew.

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą wybrać się również na lodowisko w niedalekim Chełmcu. Zadaszony obiekt (latem funkcjonuje jako rolkowisko) przy szkole przy ul. Marcinkowickiej czynny jest między godz. 9:00 a 20:45 (z 15-minutowymi przerwami na konserwację tafli). Bilety na lodowisko w Chełmcu kosztują 5 zł za 45 minut (karnet na 10 wejść to wydatek 40 zł). Wypożyczenie łyżew wyceniono na 5 zł.

(JO)

Reklama