Strona główna Wiadomości

MPK: Więcej miejsc w szynobusie. Nowa linia nr 8 już kursuje z dworca PKP pod szpital

EZT EN71 na przystanku Nowy Sącz Miasto wrzesień 2018
EZT EN71 na przystanku Nowy Sącz Miasto. Fot. JO / Twój Sącz

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu, które zarządza przejazdami pociągu-szynobusu między przystankami Nowy Sącz Chełmiec i Nowy Sącz Miasto, wprowadziło na trasę bardziej pojemny skład. MPK od 10 września uruchomiło również nową linię autobusową nr 8.

W popularnym, szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, składzie kursującym wahadłowo między centrum miasta a osiedlem Helena, pasażerowie powinni mieć teraz większy komfort. – Dotychczas kursujący skład EN57 posiadał 656 miejsc pasażerskich, w tym 188 siedzących, natomiast EN71 może zabrać aż 888 pasażerów, w tym 264 na miejscach siedzących – poinformowało MPK.

Elektryczny zespół trakcyjny EN71 podstawił wybrany przez MPK na czas budowy nowego mostu na Dunajcu operator, czyli małopolski oddział spółki Przewozy Regionalne. Pojazd jest wyprodukowany w 1976 roku. W Polsce jest wciąż jeszcze eksploatowanych niemal pięćdziesiąt składów tego typu.

Od 10 września MPK uruchomiło nową linię nr 8 na trasie między dworcem przy ul. kolejowej a ulicą Młyńską (szpital). Trasa z dworca (obecnie PKP a po zakończeniu remontu, MPK) prowadzi ulicami: Nawojowska – Kolejowa, Nawojowska – os. Millenium, Śniadeckich, Młyńska. Powrót: Młyńska, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska – os.Millenium, Nawojowska – Kolejowa, Dworzec MPK (PKP).

Rozkład jazdy z dworca w dni powszednie, w soboty, w niedziele i święta:Rozkład jazdy z ulicy Młyńskiej w dni powszednie, w soboty, w niedziele i święta:

 

(iw)

Reklama