Strona główna Wiadomości

MPK: Zmiany w kursowaniu niektórych autobusów od 7 maja. Rozkład jazdy szynobusu

Od 7 maja autobusy linii 41 kursować będą z Osiedla Gorzków tylko do Rynku. Fot. Janusz Miczek / Twój Sącz

W związku z planowanym od 7 maja zamknięciem Mostu Heleńskiego (przeczytaj więcej o tym), Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu ogłosiło zasady funkcjonowania publicznej komunikacji. Zmiany tras i rozkładu jazdy dotyczą linii 33, 34, 41, 42, 44 oraz 102. Od 2 maja, w dni powszednie, między przystankami Nowy Sącz Chełmiec (ul. Krakowska) i Nowy Sącz Miasto, kursował będzie bezpłatny szynobus.

Linia 33 i 34

Część kursów będzie wykonywana objazdem przez obwodnicę północną, natomiast większość zostanie wykonywana z i do przystanku szynobusu przy ul. Krakowskiej.
Bilety zakupione na przejazd linią nr 33 i 34 upoważniają do kontynuacji podróży po trasie przejazdu tych linii (Kościuszki – Dworzec, Dworzec – Długosza Planty).

Linia 41

Wszystkie kursy będą wykonywane w relacji: Os. Gorzków – Rynek. Czasy odjazdów z przystanków pozostają niezmienione.

Linia 42

Kursy przez Obwodnicę Północną do pętli na ulicy Dunajcowej i z powrotem do Dworca MPK. Rozkład jazdy:

Linia 44

Trasa linii zostanie skrócona do przystanku Paderewskiego – Tarnowska. Powrót rozpoczyna z przystanku na ul. Dojazdowej, omijając przystanek Paderewskiego-Tarnowska.

Linia 102

Kursować będzie objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką, Jagodową do przystanku Dunajcowa pętla. Powrót tą samą trasą.

Szynobus

Kursy – bezpłatne – w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, między przystankami Nowy Sącz Miasto i Nowy Sącz Chełmiec (ul. Krakowska). Pierwszy kurs (5:50) z Dworca Głównego PKP i tam powrót ostatniego składu. Rozkład jazdy:

rozkład jazdy szynobusu

(iw), źródło: MPK Nowy Sącz

Reklama