Strona główna Wiadomości

Na Rynku kolejny Sylwester bez gwiazd. Ale zabawa będzie

sylwester
Ubiegłoroczny pokaz sztucznych ogni w sylwestrową noc. Fot. UM NS

50 tysięcy złotych kosztować będzie w tym roku impreza sylwestrowa na nowosądeckim Rynku. Zagrają zespoły znane z telewizyjnego programu „Must Be The Music”, będzie pokaz sztucznych ogni i zabawa na lodowisku.

Impreza dla gości i mieszkańców rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 22. Jako pierwsza zagra nowosądecka grupa No Brothers (tutaj strona zespołu). Przed północą na scenie pod ratuszem pojawi się krakowski zespół Pora Wiatru (fanpage grupy).

– Tuż przed północą wysłuchamy życzeń noworocznych prezydenta miasta, wzniesiony zostanie noworoczny toast i rozpocznie się pokaz sztucznych ogni. W tym roku zapraszamy do wspaniałej zabawy przed ratuszem i oczywiście na sądeckim lodowisku, które otwarte będzie podczas trwania całej zabawy, która zakończy się około godziny 1.00 – zapowiada Małgorzata Grybel, rzeczniczka prezydenta miasta.

Impreza będzie oczywiście zabezpieczona przez policję i straż miejską, firmę ochroniarską i służby medyczne. Uczestnicy zabawy wchodzący na Rynek w sylwestrową noc będą poddawani kontroli.

Tegoroczny miejski Sylwester będzie kosztować 50 tysięcy złotych i ma nieco bogatszy program, niż w zeszłym roku, kiedy to za 22 tys. zł (najmniej w ostatnim 10-leciu) zorganizowano jedynie pokaz sztucznych ogni i zabawę prowadzoną przez DJ-a.

Dość skromne zabawy sylwestrowe dla mieszkańców organizowano także trzy i dwa lata temu (w 2013 roku oprócz sztucznych ogni zorganizowano także video mapping na budynku ratusza). Ostatnia jak do tej pory duża impreza w sylwestrową noc zorganizowana była w 2011 roku – dla zgromadzonych w centrum wystąpiła Kasia Kowalska. Rok przed nią grała Formacja Nieżywych Schabów, w 2009 Brathanki, w 2008 roku Łzy a w 2007 Blue Cafe. Imprezy z udziałem gwiazd kosztowały corocznie 130 – 150 tysięcy złotych.

(JO)

Reklama