Strona główna Wiadomości

Na Rynku poślizgamy się za 200 tysięcy

slizgawka
Rozpoczęła się budowa lodowiska na płycie rynku. Fot. TK / Twój Sącz

Około 200 tysięcy złotych będzie kosztować lodowisko, którego budowę właśnie rozpoczęto na nowosądeckim rynku. Ślizgawka ma zostać uruchomiona 15 stycznia i działać – o ile pogoda pozwoli – do końca marca.

Będzie to nie tylko poszerzenie dotychczasowej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, które już od 4 grudnia prowadzi lodowisko przy hali sportowej na ulicy Nadbrzeżnej, ale także okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu dla rodzin i ożywienia sądeckiej starówki – twierdzi Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza podkreślając, że lodowisko powstaje „z inicjatywy prezydenta Ryszarda Nowaka„.

Lodowisko konstruuje firma WM International z Jawornika koło Myślenic. Dostarcza całe niezbędne wyposażenie (agregat chłodniczy, orurowanie, bandy) pozwalające na wytworzenie pięciocentymetrowej warstwy lodu. Dodatkowo firma postawi kontener z wypożyczalnią łyżew.

Usługi firmy WM International wybrano bez przetargu. – Ale ich oferta była znacznie tańsza od wielu innych. Lodowisko będzie nas kosztować około 200 tysięcy złotych – powiedział nam Paweł Badura, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to instytucja będzie obsługiwała lodowisko.

Po uruchomieniu lodowisko na Rynku czynne będzie od niedzieli do czwartku w godzinach 8:00-20:00, natomiast w piątki i soboty w godzinach 8:00-22:00. Godzina jazdy ma kosztować tylko 1 zł, a z wypożyczeniem łyżew tylko 3 zł. Bezpłatnie z lodowiska będą korzystać zorganizowane grupy szkolne z opiekunem, a także zorganizowane grupy dzieci i młodzieży w ramach „Bezpiecznych Ferii 2015”. Obiekt będzie oświetlony, nadzorowany i bezpieczny dla użytkowników w każdym wieku – zachęca Urząd Miasta.

(z)

Reklama