Strona główna Twoje miasto

Na ulice wrócili policjanci na rowerach

policjanci na rowerach Nowy Sącz

Od dzisiaj (26 kwietnia 2019 roku) na ulicach Nowego Sącza pojawili się policjanci na rowerach. Patrole rowerowe pełnią odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji, którzy dzięki jednośladom z łatwością dotrą w trudno dostępne rejony miasta.

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią specjalnie do tego przeszkoleni policjanci Wydziału Prewencji, którzy rower wykorzystują zarówno jako środek transportu, jak również jako narzędzie w prewencyjnych działaniach.

Nowy Sącz codziennie będzie patrolowało dwoje policjantów na jednośladach. Głównym zadaniem tych patroli będzie pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też one kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

tekst i zdjęcie nadesłała Aneta Izworska, Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu