Strona główna Twoje miasto

Nagrody dla Chóru Scherzo

Reklama
scherzo
Fot. Archiwum Chóru Scherzo

Młodzieżowy Chór „Scherzo” z I Liceum Ogólnokształcącego, pod dyrekcją dr Andrzeja Citaka, wyśpiewał „Srebrne Harfy Eola” podczas organizowanego w dniach 24-28 lutego w Kaliszu 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”.

Chór z popularnej „Jedynki” reprezentował miasto Nowy Sącz w dwóch kategoriach: zespołów wokalnych i chórów kameralnych. Obie zespoły wyśpiewały „Srebrne Harfy Eola”, które są już 16 i 17 trofeum zdobytym w tym konkursie, a także otrzymały nagrody finansowe „Starosty Wielkopolskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Chór „Scherzo” został również wyróżniony Pucharem Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Chór „Scherzo” w kameralnym składzie i z własnym zespołem wokalnym brał udział w „Schola Cantorum” już po raz siedemnasty, zdobywając łącznie 3 Złote, 7 Srebrnych oraz 3 Brązowe „Harfy Eola”, a w 2005 roku został laureatem nagrody głównej „Grand Prix”. Ponadto zdobył m.in. „Złoty Kamerton” i 4-krotnie „Srebrny Kamerton” na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych w Bydgoszczy, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Rzeszowie, Nagrodę Specjalną Międzynarodowego Festiwalu „Bydgoskie Impresje Muzyczne” oraz I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych na Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat”.

Zespół koncertował wielokrotnie za granicą m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Anglii, Hiszpanii i Norwegii. Nagrał i wydał 7 płyt CD ze swoim repertuarem. Jest członkiem Federacji Chórów „Pueri Cantores” oraz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

tekst przygotowany przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza
Reklama