Strona główna Twoje miasto

Nagrody w przeglądzie teatrzyków

Reklama
sala w starostwie podczas podsumowania przeglądu teatrzyków
Młodzi aktorzy podczas podsumowania XIX Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu podsumowano uroczyście XIX Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem starosty nowosądeckiego Jana Golonki. Impreza odbyła się w Podegrodziu.

Na spotkanie przyszło kilkudziesięciu młodych aktorów. Otrzymali nagrody i dyplomy. Wręczali je: dr Ryszard Poradowski – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Jan Dziedzina – wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Stanisław Mrzygłód – radny powiatowy i przewodniczący Komisji Edukacji. Całość spotkania prowadził Zbigniew Czepelak – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W kategorii Szkół Podstawowych 0 – III: I miejsce Gwiazdeczki – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej „Zielony Kapturek”, II miejsce Błyskawica – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej „Przekręcona bajka” i Teatr Uśmiechu – Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu „Bez pracy nie ma kołaczy”, III miejsce Teatralinki – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu „Brzydkie kaczątko”. Wyróżnienie Kółko Teatralne – Szkoła Podstawowa nr 15 w Nowym Sączu „Krzywa bajka”.

W kategorii Szkół Podstawowych IV – VI: I miejsce Magiczne Gwiazdki – Szkoła Podstawowa w Rojówce „Aladyn” i Fiku-Miku – Szkoła Podstawowa w Rąbkowej „Stonoga”, II miejsce Z Przymrużeniem Oka – Szkoła Podstawowa w Maszkowicach „Sąsiadki” i Gdybuśki – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy Niżnej „Czerwony Kapturek szuka księcia”, III miejsce Koło Żywego Słowa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu „Babciu, opowiedz mi bajeczkę – kabaret” i Koło Teatralne – Szkoła Podstawowa w Kadczy „Sztuka pieczenia chleba” , „Anioł Dobroci”. Wyróżnienie Spryciarze – Zespół Szkół w Librantowej „Lekturowy zawrót głowy”, Tapiry z Madagaskaru – Zespół Szkół w Librantowej „Randka w ciemno”.

W kategorii Gimnazja: I miejsce Berecik – Gminny Ośrodek Kultury w Łącku „Śluby Panieńskie, czyli o niestałości niewieściej”, II miejsce Prywaciaki – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu „Romeo i Julia – parodia” i Lóziaże.pl – Zespół Szkół w Librantowej „Trudne sprawy, czyli jak być postacią z bajki i nie zwariować”, III miejsce Tragiko I – Gimnazjum w Grybowie „Sindbad – nieśmiertelny żeglarz” i Tragiko II – Gimnazjum w Grybowie „W krzywym zwierciadle”.

W kategorii Grup Mieszanych: I miejsce Ósemka – Szkoła Podstawowa nr 8 w Nowym Sączu „Nie ma tego złego”, II miejsce Mała Scena – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Muszynie „Czerwony Kapturek-satyra”, III miejsce Baj – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąclowej „Baśń o współczesnej Śpiącej Królewnie”. Wyróżnienie Tuptusie – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu „Świat według Kiepskich Tuptusiów”.

Nagrody Specjalne za kreacje aktorskie: Dorota Konstanty – rola Kapturka – Gdybuśki – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy Niżnej, Aleksandra Kiławiec – rola Stonogi (głowa) – Fiku-Miku – Szkoła Podstawowa w Rąbkowej, Kamil Korona – rola Gustawa – Berecik – Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Maciej Radecki – rola Babci – Koło Żywego Słowa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu.

Nad sprawnym przebiegiem Przeglądu czuwał Józef Puścizna – dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu wraz z pracownikami.

(olsz, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)