Strona główna Twoje miasto

Nagrody za najlepsze książki o Sądecczyźnie

Nagroda Sądecczyzna
Grzegorz Olszewski, Dawid Golik i starosta Marek Pławiak. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył w piątek Złote i Srebrne Jabłko Sądeckie podczas spotkania z okazji VIII dorocznej Honorowej Nagrody „Sądecczyzna” im. Szczęsnego Morawskiego za najlepszą książkę dotyczącą Sądecczyzny wydaną w 2014 r.

Złote Jabłko Sądeckie z rąk starosty otrzymał Grzegorz Olszewski.
– Odznaczam Pana Złotym Jabłkiem Sadeckim w podziękowaniu za wkład w rozwój historiografii sądeckiej oraz trud badawczy odzwierciedlony w publikacji „Ziemia Sądecka. Monografia historyczna administracji lokalnej” – powiedział starosta Marek Pławiak.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymał Dawid Golik „w podziękowaniu za profesjonalizm w upowszechnianiu rzetelnej wiedzy o historii Sądecczyzny i sądeczan zwartej w publikacji „Masz synów w lasach Polsko…: podziemie niepodległościowe i opór społeczny na Sądecczyźnie w latach 1945 – 1956”.
Kapituła honorowej Nagrody „Sądecczyzna” im. Szczęsnego Morawskiego za najlepszą książkę dotyczącą Sądecczyzny w 2014 r. uznała publikacje Grzegorza Olszewskiego i Dawida Golika.

– Gratuluje obu panom i dziękuję, że tak wnikliwie opisujecie dzieje Ziemi Sądeckiej patrząc na nie pod różnym kątem – dodał starosta Marek Pławiak. – Wasze prace to bezcenne dzieła, dzięki którym historia tego terenu nie zginie. Zachęcam panów oczywiście do dalszej pracy i zgłębiania tajemnic naszej historii.

Organizatorami spotkania byli: „Almanach Muszyny” – Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny, „Rocznik Sądecki” – komitet redakcyjny, Polskie Towarzystwo Historyczne, oddział w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

tekst przygotowany przez (olsz) Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Reklama