Strona główna Twoje miasto

Nagrodzeni w XIII edycji konkursu „Świąteczne malowanie światłem”

XIII Świąteczne malowanie światłem

23 osoby z Nowego Sącza nagrodzono w XIII edycji konkursu „Świąteczne malowanie światłem”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Gospodarzem spotkania był sekretarz Miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz, który wręczał nagrody wraz z Błażejem Targoszem, kierownikiem ds. Zarządzania Energią w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

– Chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim państwu. Nagrody będą zapewne spełnieniem oczekiwań, być może co do dalszego upiększania swoich domów, robienia witryn, szopek i innych ozdób świątecznych. Mam nadzieję, że nadal będziemy kontynuować ten konkurs, może zwiększymy ilość kategorii. Jeszcze raz serdecznie gratuluję – powiedział sekretarz Piotr Lachowicz.

I miejsce w kategorii „obiekt, witryna” uzyskał Bogusław Węgrzyn, a w kategorii „dom” Michał Kożuch. Włodzimierz Basiaga zajął I miejsce w kategorii „ogród”, a Iwona Nowak uzyskała takie samo miejsce w kategorii „dom i ogród”. Najładniej oświetloną szopkę, zdaniem jury, zaprezentowali Ewa i Krzysztof Mikołajczyk.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie świątecznego wyglądu obiektów, budynków i innych miejsc w Nowym Sączu. Konkurs ma nadawać miastu wyjątkowy i propagować współodpowiedzialność za estetyczny wygląd naszych ulic i budynków. Główną nagrodą konkursu jest uzyskanie tytułu Najładniejszej Iluminacji Świątecznej w roku 2018 oraz atrakcyjne nagrody.

Konkurs ma również na celu podniesienie turystycznej atrakcyjności naszego miasta. Do konkursu mogły być zgłoszone zarówno obiekty będące własnością miasta jak i prywatne posesje, a także instytucje, przedsiębiorstwa, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, centra handlowe i banki oraz inne obiekty.

Ocenie jury podlegały kompleksowe iluminacje świąteczne oplatające całe elewacje oraz rozświetlające ogrody i witryny. W konkursie mogło brać udział także świąteczne oświetlenie wnętrz użyteczności publicznej – pomieszczeń biurowych, szkolnych, sal bibliotecznych, kinowych, muzealnych etc. i iluminacje szopek.

Lista nagrodzonych w konkursie „Świąteczne malowanie światłem” XIII edycja

Kategoria DOM:

1.miejsce – Michał Kożuch

Wyróżnienia: Józef Serednicki, Stanisław Bednarczyk, Beata i Stanisław Kotlarz

Kategoria DOM I OGRÓD:

1.miejsce – Iwona Nowak

2.miejsce – Bożena Gutt –Mostowy

Wyróżnienia – Alicja Mokrzycka, Andrzej Zelek

Kategoria OGRÓD:

1.miejsce – Włodzimierz Basiaga

2.miejsce – Renata i Sebastian Kantor

wyróżnienia – Bogumiła Kałużny, Andrzej Janisz

Kategoria SZOPKA:

1.miejsce – Ewa i Krzysztof Mikołajczyk

Wyróżnienie – Adam Szołdra

Kategoria OBIEKT, WITRYNA:

1.miejsce – Bogusław Węgrzyn

Wyróżnienia: Bogdan Kunicki, Halina Jabłońska

WYRÓŻNIENIA

Ludmiła i Jerzy Obrzut, Lesław Job, Jerzy Radzik, Czesław Sarota, Piotr Kukulak, Andrzej Zieliński.

tekst i zdjęcie Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama