Strona główna Wiadomości

Narkotyki miały trafić na nowosądecki rynek [VIDEO]

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Nowego Sącza zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta powiązanego z grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków w Małopolsce. W tej sprawie aresztowano już ponad dwadzieścia osób.

Sądecki CBŚ przeprowadził wspólną akcję z funkcjonariuszami oddziału specjalnego Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz policjantami z pododdziału antyterrorystycznego w jednej z miejscowości powiatu brzeskiego. Zlikwidowali tam profesjonalną, nielegalną plantację konopi indyjskich. Była prowadzona w wynajętym przez 33-letniego mieszkańca Nowego Sącza domu jednorodzinnym.

W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze zabezpieczyli 100 krzewów w fazie kwitnienia, z których można byłoby wytworzyć 19 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości co najmniej pół miliona złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi indyjskich, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Z ustaleń policji wynika, że pochodzące z nielegalnej uprawy narkotyki miały trafić do przestępców zajmujących się ich dystrybucją na terenie nowosądecczyzny.

Od wielu miesięcy trwa śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dystrybucją narkotyków w Małopolsce. – Dotychczas w ramach prowadzonego postępowania przedstawiono zarzuty 37 podejrzanym, z czego 22 osoby zostały tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidziane są kolejne zatrzymania – informuje policja.

(edred)

link do filmiku z akcji – materiały KWP Kraków

Reklama