Strona główna Kultura i imprezy

W niedzielę 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – tym razem „dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Imprezy wspierające Orkiestrę odbędą się także w Nowym i Starym Sączu.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na ulice Nowego Sącza w tym roku wyjdzie około 70 wolontariuszy. Lokalny sztab WOŚP mieści się tym razem w Galerii Trzy Korony przy ul. Lwowskiej. Tam w niedzielę między godz. 10 a 20 koncerty, gry, zabawy i konkursy. Szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Wesprzeć Orkiestrę będzie można także w trakcie innych imprez w mieście.

Już w sobotę o godz. 19 w Atelier Jazz Club przy ul. Zielonej granie przedfinałowe w czasie koncertu „Kolędowanie z turoniem”.

W niedzielę na Wólkach nad Dunajcem odbędzie się 6 Zimowy Sądecki Rajd 4×4 (tutaj szczegóły).

SPB (Sądeccy Pasjonaci Basketu) zapraszają o godz. 12:30 do Hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej na Mecz Gwiazd turniej Winter Basketball.

Spektakl na rzecz Orkiestry wystawi Teatr Nowy. – W najbliższą niedzielę, 15 stycznia o godzinie 15:00 zapraszamy na otwarty spektakl: ” Śnieżka. Historia odwrócona” na ulicę Jagiellońską 36. Po spektaklu zbieramy wolne datki do puszki WOŚP. Razem możemy zdziałać wiele w słusznym celu! – zachęcają aktorzy. Z powodu ograniczonej ilości miejsc konieczne są rezerwacje.

Impreza wieńcząca nowosądecki Finał WOŚP 2017 odbędzie się wieczorem w klubie La Rocca (ul. Szwedzka).

Orkiestra gra także w Starym Sączu. Od godz. 16:00 w Kinie Sokół (ul. Batorego 23) m.in. licytacje i koncerty. Na ulice Starego Sącza z puszkami wyjdzie niespełna 50 wolontariuszy. Szczegóły imprezy na FB.

(iw)

wośp w nowym sączu

Reklama