Strona główna Wiadomości

Niewybuch w Dunajcu pod mostem heleńskim

niewybuch w Dunajcu pod mostem w Nowym Sączu
Pocisk znaleziony w czwartek w Dunajcu pod mostem. Fot. KMP w Nowym Sączu

Podczas prac przygotowawczych do rozbiórki mostu na Dunajcu jeden z pracowników firmy prowadzącej inwestycję odkrył w wodzie niewybuch.

Policja otrzymała zgłoszenie o odkryciu niewybuchu pod mostem heleńskim w czwartek po południu. – Na miejscu pracowała grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji. Powiadomiono patrol saperski z Krakowa i do momentu jego przyjazdu policjanci z Nowego Sącza będą zabezpieczać znalezisko – poinformowała asp. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Przy tej okazji policjanci przypominają, co zrobić w przypadku odnalezienia niewypału lub niewybuchu. Najważniejsze, to nie dotykać znaleziska i niezwłocznie powiadomić policję. – Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu – przestrzega rzeczniczka policji.

Zgłoszenie o odkryciu niewybuchu kierowane jest do specjalistycznego patrolu saperskiego, który zajmuje się jego wywiezieniem i zdetonowaniem w bezpiecznym miejscu. Do czasu przybycia saperów teren zabezpieczają funkcjonariusze.

(iw)