Strona główna Wiadomości

Nikt nie chce remontować kładki nad ulicą Nawojowską

Reklama
Wejście na kładkę nad ul. Nawojowską. Fot. TK / Twój Sącz

Nie ma szans, żeby będąca w fatalnym stanie kładka dla pieszych nad ulicą Nawojowską doczekała się w tym roku zapowiadanego remontu. Miejski Zarząd Dróg unieważnił przetarg dotyczący modernizacji kładki – nie było chętnych.

Przejście między ulicą Grota-Roweckiego i m.in. Szkołą Podstawową nr 7 a pawilonem Piast, Centrum Handlowym Europa i Osiedlem Millenium jest w fatalnym stanie technicznym od wielu lat. Pięć oraz cztery lata temu wyremontowano tylko częściowo nawierzchnię kładki, a potem obiecywano dokończenie robót.

W zeszłym roku oraz na początku br. ogłaszano i unieważniano trzy przetargi na wymianę nawierzchni schodów, ich elementów stalowych oraz odremontowanie balustrad. Powodem był brak wykonawców lub zbyt niski budżet zamawiającego.

Po wieloletnich dyskusjach, pod koniec tej kadencji Rada Miasta znalazła w budżecie 300 tysięcy złotych na poważniejszą modernizację zdewastowanego przejścia. Ogłoszono kolejny przetarg który zakładał, że do końca grudnia 2018 zostaną wykonane wszystkie niezbędne prace remontowe.

tak się jednak nie stanie. Miejski Zarząd Dróg unieważnił właśnie postępowanie pn. “Modernizacja kładki nad ul. Nawojowską w Nowym Sączu”. Powód jest prosty – nie złożono żadnej oferty.

Jak nam powiedział Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg następne postępowanie w sprawie modernizacji kładki zostanie ogłoszone nie wcześniej, niż na początku 2019 roku.

(JO)

Reklama