Strona główna Wiadomości

Nikt nie stanął do pierwszego przetargu na sprzedaż Miasteczka Multimedialnego

upadłość spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela Parku Technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu.
Fot. JO / Twój Sącz

Zgodnie z przewidywaniami nikt nie wpłacił wadium wymaganego do udziału w przetargu na sprzedaż upadłej spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela Parku Technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu. W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, najprawdopodobniej unieważni postępowanie z powodu braku ofert.

Cena wywoławcza obiektu wraz ze specjalistycznym wyposażeniem wynosiła 56,1 mln zł. Potencjalni nabywcy byli zobowiązani do piątku wpłacić wadium w wysokości 3,5 mln zł. – Nikt się nie zgłosił – potwierdził nam syndyk Witold Kadłuczka.

Syndyk na grudzień zapowiada ogłoszenie przez sędziego komisarza postępowania upadłościowego drugiej licytacji, z ceną wywoławczą obniżoną do niespełna 36 milionów złotych.

Na sprzedaż wystawione są prawa własności nieruchomości gruntowej przy ul. Myśliwskiej o łącznej powierzchni 4,5 ha zabudowane Parkiem Technologicznym „Brainville”. W obiekt, wyposażony w sprzęt mogący służyć przede wszystkim firmom z branży multimedialnej i filmowej, wpompowano łącznie około 140 mln zł (razem z pobocznymi projektami). 15 procent inwestycji było realizowane ze środków własnych spółki Miasteczko Multimedialne (na początku główni właściciele to WSB-NLU oraz firma Erbet). Na pozostałe 85 proc. kosztów była przyznana unijna dotacja.

Postanowieniem z dnia 19 października 2017 sygn. akt. GU 708/17, Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie Wydział VIII Gospodarczy dla Spaw upadłościowych i restrukturyzacyjnych ogłosił upadłość spółki Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. w Nowym Sączu.

Więcej o historii spółki Miasteczko Multimedialne i jej kłopotach możecie przeczytać m.in. tutaj: Miasteczko Multimedialne w upadłości: Syndyk prosi sąd o interwencję

(JO)

Reklama