Strona główna Twoje miasto

Nowa karetka już ratuje ludzi

Nowa karetka w Nowym Sączu
Nowy ambulans Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nowy ambulans marki Volkswagen. Karetka posiada napęd na cztery koła i jest wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej generacji. Zastąpi ona jeden z wysłużonych pojazdów, który na liczniku ma już ponad 150 tysięcy kilometrów. Koszt ambulansu wraz z wyposażeniem to około 500 tys. złotych. Karetka została zakupiona ze środków własnych Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Cieszę się bardzo, że na Święta Wielkanocne mogłem dzisiaj zaprezentować prezent dla mieszkańców Sądecczyzny. Jest to osmy ambulans zakupiony przez nas w niedługim czasie – mówi Józef Zygmunt – dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – Niedawno miałem okazję porównać wyposażenie naszych karetek z ambulansami w Europie Zachodniej. Powinniśmy być dumni, gdyż jest ono na wyższym poziomie niż nawet te najlepsze wyposażenia w Europie. Mamy także świetnie wyszkolone i profesjonalne załogi ratownicze.

Karetka na co dzień będzie stacjonowała w Nowym Sączu. Jest to identyczny samochód jak pozostałe, które Sądeckie Pogotowie Ratunkowe zakupiło w ostatnim czasie, a więc sprawdzony pod względem konstrukcji, a także zabudowy wnętrza karetki. Samochodem jest łatwo manewrować na wąskich podwórkach. Napęd na cztery koła pomaga natomiast w trudnym terenie. Ambulans jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Staramy się o to, aby wyposażenie samochodów i same samochody były bardzo dobre i sprawne technicznie. Mamy uruchomione nowe trzy podstacje: w Jasiennej, Nawojowej i w Rytrze. W sumie tych podstacji na terenie Powiatu Nowosądeckiego jest już osiem, a więc na każde dwie gminy przypada średnio jedna podstacja

– podkreśla wicestarosta nowosądecki Mieczysław Kiełbasa – Zarówno Zarząd Powiatu Nowosądeckiego jak i dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego stara się jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny.

(Anna Mordarska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)

 

Reklama