Strona główna Twoje miasto

Nowa siedziba Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Reklama

otwarcie Galerii TPSP Nowy Sącz

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych ma od 28 grudnia 2017 roku swoją nową siedzibę. Otwarcia nowej galerii dokonała prezes TPSP Alina Bożyk oraz artyści w nim  zrzeszeni. Odbyło się to przy udziale zastępcy prezydenta Nowego Sącza Jerzego Gwiżdża oraz dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Doroty Goławskiej i zastępcy dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasza Michałowskiego.

Cieszę się, że mogę uczestniczyć w otwarciu tej galerii, być pomiędzy ludźmi, którzy coś tworzą. Bo to są najbardziej wartościowi ludzie. Jak powiadają – wszystko przeminie, a to, co stworzycie  pozostanie – mówił do zebranych Jerzy Gwiżdż, dodając także: – Życzę, żeby Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych trwało długo i rozrastało się. To bardzo dobrze, że wśród członków Towarzystwa i sympatyków tu obecnych widzę dużą liczbę ludzi młodych. To dobrze wróży na przyszłość.

Podczas otwarcia galerii odbył się koncert muzyczny, czytano wiersze sądeckich poetów, powstałe na okoliczność tego wydarzenia. Wręczono także upominki tym, którzy pomogli Towarzystwu w organizacji nowego lokum.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych – organizacja promująca sztukę i twórców, powstała w 1956 roku jako stowarzyszenie kulturalne, z inicjatywy Kazimierza Dagnana, Marii Erlich, Ewy Harsdorf, Jana Waligóry, dr Władysława Skulskiego i Agnieszki Wróblewskiej. Aktualnie zrzeszonych w nim jest ponad 80-ciu artystów – malarzy, rzeźbiarzy, poetów i fotografików. Oddziały Towarzystwa znajdują się w Muszynie, Szczawnicy, Limanowej i Mszanie Dolnej.

Nowe miejsce na mapie kulturalnej miasta znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 50 a. Galeria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 16.

tekst i zdjęcia: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza, www.nowysacz.pl
Reklama