Strona główna Wiadomości

Nowak i Handzel dziękują wyborcom

wspolne1
Ludomir Handzel (po lewej) i Ryszard Nowak głosują w drugiej turze 30.11.2014. Fot. JM / JO / Twój Sącz

Ryszard Nowak (Prawo i Sprawiedliwość) został po raz trzeci wybrany na prezydenta Nowego Sącza. W niedzielnej drugiej turze wyborów otrzymał 15 385 głosów (50,31 %) – jedynie 188 więcej niż jego rywal Ludomir Handzel (49,69 %, Koalicja Nowosądecka). Dziś (1 grudnia) obaj uczestnicy wyborczej dogrywki dziękowali swoim wyborcom.

Drodzy Sądeczanie, serdecznie dziękuję za udział w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Nowego Sącza. O przyszłości Nowego Sącza zdecydowało ponad 45% uprawnionych do głosowania mieszkańców naszego miasta. Jeszcze raz dziękują za tak liczny udział i głosy poparcia. Pragnę podkreślić, że nadal będę dbał o rozwój naszego miasta i tak jak dotychczas będę prezydentem Wszystkich Sądeczan – napisał w krótkim oświadczeniu Ryszard Nowak.

– Nie ukrywam, że jestem bardzo dumny z tego, że ponad 15 tysięcy nowosądeczan poparło moją kandydaturę. Jestem im za to bardzo wdzięczny. To dla mnie fantastyczne przeżycie i bardzo duży zastrzyk energii, powiedziałbym nawet że zastrzyk mocy do dalszego działania, do tego, aby być aktywnym w życiu społecznym, publicznym i politycznym. Nie zmarnujemy tego potencjału – mówił z kolei na konferencji prasowej Ludomir Handzel.

Mam nadzieję, że przez najbliższe cztery lata Sącz jednak będzie się rozwijał dużo lepiej, dużo sprawniej niż przez ostatnie osiem lat. Mam też nadzieję, że te rzeczy, które udało się wskazać, zostaną poprawione i uzyskamy także to, o czym większość sądeczan marzy czyli okno na świat w postaci drogi do Brzeska. Będziemy tego pilnować jako Koalicja Nowosądecka. Nie składamy broni. Będziemy korzystać z wszelkich demokratycznych środków które pozwolą nam na obserwowanie tego, co się dzieje w naszym mieście, w naszym kochanym Nowym Sączu – kontynuował Handzel.

Pod koniec krótkiej konferencji prasowej Handzel poświęcił parę zdań zwycięzcy wyborów. – Chciałem też pogratulować Ryszardowi Nowakowi oraz jego sztabowi wyborczemu dużej skutzeczności którą osiągnęli w tych wyborach, pomimo tego oporu społecznego, tego, jak sądeczanie ocenili pracę tego całego układu, który rządzi Nowym Sączem, to doprowadzili do reelekcji.

(iw)