Strona główna Wiadomości

Nowe radiowozy dla sądeckich policjantów

radiowozy dla nowosądeckiej policji
Nowe radiowozy poświęcił ks. dr Jerzy Jurkiewicz – proboszcz Parafii pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Fot. KMP w Nowym Sączu

Siedem radiowozów wzbogaci tabor sądeckiej policji. W czwartek odbyło się ich uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków.

Sześć radiowozów zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji a w połowie z budżetu samorządów Nowego Sącza, Powiatu Nowosądeckiego i okolicznych gmin. Jedno auto zostało przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

– To wsparcie dla nas jest bardzo ważne, ponieważ średni przebieg naszych radiowozów to około 200 tysięcy kilometrów. Są eksploatowane rzeczywiście w sposób właściwy – jeżdżą tam, gdzie potrzeba, ale jeżdżą dużo – mówił do samorządowców Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu młodszy inspektor Jarosław Tokarczyk.

Jak poinformowała miejscowa policja, samochód marki Opel Astra otrzyma Komisariat Policji w Starym Sączu, Komisariat Policji w Łososinie Dolnej oraz Wydział Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki, natomiast radiowóz marki Opel Mokka z napędem na cztery koła trafi do Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju i Komisariatu Policji w Grybowie. Komendę Miejską Policji zasili również hyundai oraz volkswagen transporter.

(iw)