Strona główna Twoje miasto

Nowe radiowozy dla sądeckiej policji

radiowozydla
Nowe radiowozy przed Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu. Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Powiat Nowosądecki przekazał 110 tys. zł na zakup samochodów dla Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Dzisiaj (3 listopada) przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ul. Grottgera w Nowym Sączu oficjalnie przekazano do użytku dwa radiowozy oznakowane i jeden samochód nieoznakowany. Zakup aut był możliwy dzięki dofinansowaniu przez lokalne samorządy. – Każdego roku staramy się wspomagać finansowo policję i straż pożarną – mówi Jan Golonka, starosta nowosądecki. – Służby te działają przecież na naszym terenie i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny.

Dwa przekazane dzisiaj radiowozy oznakowane zostały dofinansowane przez: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz gminy: Rytro i Piwniczna-Zdrój. Natomiast radiowóz nieoznakowany został zakupiony przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie. Dodatkowo, trzy radiowozy dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zostaną przekazane policjantom prawdopodobnie w grudniu 2014 r. Jest to związane z procedurą przetargową.

Podczas uroczystości Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu reprezentowali: starosta Jan Golonka, Wiesław Basta – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

tekst przygotowany przez (AM) Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Reklama