Reklama

Firma Adezo z Nowego Sącza, biorąca udział w projekcie unijnym Granty na dizajn, po raz pierwszy nawiązała współpracę z projektantką wzornictwa przemysłowego – Amandą Walaszek. Efektem wspólnych działań jest kolekcja mebli eventowych. Inicjatywa łącząca polskie przedsiębiorstwa meblowe z projektantami wzorniczymi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i jednocześnie krok w rozwoju designu w regionie.

Kolekcja zaprojektowana przez Amandę Walaszek to zestaw mebli eventowych o unikalnym wyglądzie i wyszukanej formie, w skład której wchodzą: krzesło, stół i hoker. Produkty dostępne są w dowolnej kolorystyce, a do ich stworzenia autorka wykorzystała technologię gięcia rur, gięte drewno oraz sklejkę.
W CODE Design od lat tworzymy projekty produktów i usług, realizując z powodzeniem cele biznesowe naszych klientów. Wszystko dzięki stosowaniu metodyki Design Thinking, dzięki której proponowane rozwiązania są funkcjonalne i pozwalają nawiązać dialog z użytkownikiem. Takie samo podejście zastosowaliśmy w „Grantach na dizajn”, tym razem po to, by pomóc firmom o małym doświadczeniu w pracy ze wzornictwem, dobrze poprowadzić proces projektowy – mówi Magda Lubińska, współwłaścicielka firmy CODE Design.

Adezo granty na dizajn

Projekt Granty na dizajn umożliwia polskim firmom meblarskim stworzenie unikalnych kolekcji z pomocą profesjonalnych projektantów i design managerów. Jedną z nich było Adezo – polski producent mebli i stolarki okiennej.
Współpraca z profesjonalnych projektantem wzorniczym była dla nas nowością, ale cieszymy się, że dołączyliśmy do projektu. Dzięki temu dzisiaj możemy zaprezentować wyjątkową kolekcję, będącą zupełnie czymś nowych w portfolio naszej firmy. Podczas kilkumiesięcznej współpracy zdobyliśmy wiedzę nie tylko na temat najnowszych trendów. Przede wszystkim zobaczyliśmy szanse na rozwój biznesu i możliwości, jakie daje rynek meblarski – mówi Piotr Baron, właściciel firmy Adezo.
Inicjatywa łącząca projektantów wzorniczych z polskimi przedsiębiorstwami meblarskimi to forma wsparcia Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw meblarskich w Polsce. Program to nie tylko źródło praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania wzorniczego mebli, ale również cykl szkoleń z zakresu szeroko pojętego designu, od trendów społecznych, konsumenckich i technologicznych, po komunikację oraz dystrybucję i sprzedaż. Granty na dizajn, realizowane przez biuro strategiczno-projektowe CODE design, były przeznaczone dla firm, które wcześniej nie korzystały z usług profesjonalnych projektantów mebli.

Wystawa na międzynarodowych targach – Warsaw Home Expo, na których Adezo zaprezentowało nową kolekcję autorstwa Amandy Walaszek, była zwieńczeniem całego procesu projektowego mebli.
Działanie Granty na dizajn jest elementem Programu Polskie Meble, koordynowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. W rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju branża meblarska została określona jako jedna z polskich specjalizacji przemysłowych. Projekt odbył się w ramach Poddziałania 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży instrumentów inno_LAB Pilotaż „Granty na dizajn” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowało biuro strategiczno-projektowe CODE design.
(materiał promocyjny)
Reklama